Viis olulist sõnumit Eesti õpiränduritelt!

Erasmus+ õpiränne täiskasvanuhariduse valdkonnas on nüüdseks viinud mitmeid eestlasi teadmisi omandama ja koostööd tegema.  Mida on nad tagasi tulles öelnud?

 

Koondasime kokku õpirändajate viis kõige enam kõlama jäänud mõtet:

 

 

  • Kõik inimesed on unikaalsed, meist igaühe elu on õpiränne, kus me õpime, saame tundma ennast ja avastame maailma. Lühiajalised õpiränded Erasmus+ raames - see on võimalus igaühele kiiremini ära lahendada oma “õpiülesanne” ja jõuda uuele tasemele,“ Jelena Lohmatova mitteformaalse õppe keskuse VitaTiim juht.

 

  • Rännakud panevad inimesed särama. Ja säravad inimesed panevad mõtted ja neid ümbritseva ruumi särisema, toovad kaasa uudishimu ja soovi õppida,“ Maarja Vaino, A. H. Tammsaare muuseumi juhataja.

 

  • „Tore on õppida ja õpetada, see arendab, värskendab ja sisendab enesekindlust igale õpetajale. Rahvusvaheline koostöö paneb silmad särama!“ Kirsti Sinivee, City Keeltekooli projektijuht.

 

  • „Õppisime nädalaga rohkem kui muidu ehk mitme aastaga, arendatud said kõigi õpirändajate isiklikud oskused ja Võrumaa Keskraamatukogu on lugejatele nüüd märksa huvitavam koht,“ Merle Koik, Võrumaa Keskraamatukogu arendusjuht.

 

  • „Oleksite pidanud nägema minu kolleege  kui nad esitlesid oma maad. Kõik nad tahtsid esitada oma kultuuri väärtusi niivõrd uhkelt ja ettevaatlikult nagu hoiaksid käes  kõige õrnemat  ja hinnalisemat materjali,“ Svetlana Smirnova, täiskasvanute koolituskeskuse Vestifex koolitaja.

 

Erasmus+ õpirände taotlusvooru tähtaeg on juba 1. veebruaril 2018. Avarda silmapiiri ja muuda elu!

 

Viimati uuendatud: 04.01.2018