Välisriikide stipendiumipakkumised

Erinevad välisriigid pakuvad stipendiume ja toetusi riikidevahelise stipendiumiprogrammi raames. Võimalik on taotleda stipendiumi kraadi- ning osaliseks õppeks, suvekursusteks (sh keelekursusteks) ning täienduskoolitusteks. Stipendiumipakkumised on mõeldud Eesti kodanikele või Eestis pikaajalise elamisloaga viibivatele inimestele.

Täpsem teave eri riikide pakutavatest stipendiumidest

Ameerika Saatkond Eestis kuulutab välja Fulbright Graduate Student Program ja Fulbright Scholar Program stipendiumi õppe- või teadustööks Ameerika Ühendriikides 2024.– 2025. õppeaastaks.

Fulbright Scholar Program

Stipendiumi pakutakse kõrgkoolide teadlastele, õppejõududele ja professoritele teadus- ja uurimistööks ülikoolis või raamatukogus/kolledžis Ameerika Ühendriikides vabalt valitud erialal v.a meditsiini valdkonnas, mis eeldab otsest patsiendiga kokkupuudet. Stipendiumi määratakse kolmeks kuni üheksaks kuuks ühe õppeaasta kestel. Stipendiumeid jagatakse konkursi alusel.

Nõuded:

  • Eesti kodakondsus;
  • doktorikraad või samaväärne erialane ettevalmistus või töökogemus;
  • inglise keele oskus tööks Ameerika Ühendriikide vastuvõtvas asutuses;
  • detailne tööplaan planeeritavate tegevustega.

Eelistatud on kandidaadid, kellel on taotlusele lisatud Ameerika Ühendriikide vastuvõtva asutuse või kõrgkooli kinnituskiri.

Taotlemine

Taotlustähtaeg 2024/2025 toimuvateks lähetusteks on 15. november 2023.

Elektrooniline stipendiumi taotlus tuleb täita elektroonilises taotlussüsteemis Fulbright Program Application Database.

Pärast veebipõhise taotlusvormi täitmist tuleb taotluse PDF-fail (koopia) süsteemist alla laadida ja saata koopia e-kirja teel aadressile [email protected]

Lisainformatsiooni stipendiumi ning kandideerimise protseduuri kohta leiate Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna kodulehelt

Fulbright Student Program

Fulbrighti Student program pakub magistritaseme üliõpilastele või bakalaureusekraadi omandanutele mitmeaastaseid stipendiume õpinguteks USA ülikoolide magistriõppesse (MA, MSc, LLM) mis tahes erialal (v.a meditsiiniõpingud, aga ka rahvatervise õppesuund). Stipendiumile saavad kandideerida vahetusaastaks ka doktorandid.

Stipendiumi saanutele määrab IIE koostöös USA Eesti saatkonnaga praktikakoordinaatori, kes vastutab teie nimel ülikoolidesse kandideerimise ja taotlemisprotsessi haldamise eest. Taotleja ei pea ise ülikoolidega ühendust võtma ega saatma ülikoolidele avaldusi ega muid sisseastumisdokumente. Need dokumendid tuleks saata Eesti Ameerika saatkonda, kes edastab need seejärel IIE-le. Stipendiaat kellele stipendium on juba määratud leitakse Institute of International Education  (IIE) abil sobiv kohapealne kõrgkool. Doktoriõppe vahetusõppesse kandideerimisel on mõnevõrra teised reeglid, palun konsulteerige saatkonna programmi nõustajaga.

Stipendiumeid jagatakse konkursi alusel. Stipendiumile ei saa kandideerida üliõpilased, kes on juba alustanud õpinguid Ameerika Ühendriikides või kes taotlevad Ameerika püsivat elamisluba. Stipendiumiga kaasneb nõue peale õpingute lõppu naasta oma koduriiki. Nõuded tulenevad J-1 viisa reeglitest.

Nõuded:

  • Eesti kodakondsus;
  • Omandatud bakalaureusekraad  hiljemalt 2024. aasta kevadeks või läbitud esimene õppeaasta magistriõpet peale 3- aastast bakalaureuseõpet;
  • Sobiv inglise keele oskus õpinguteks Ameerika Ühendriikides ja piisav akadeemiline võimekus;
  • õpingud Ameerika Ühendriikides peavad olema seotud taotleja eelnevate õpingutega;
  • selge visioon õpitavast erialast ja tulevast karjäärist;
  • eelistatud on kandidaadid, kes ei tohi ole Ameerika Ühendriikides elanud või õppinud pikemalt kui 6 kuud;
  • kandidaadid peavad kvalifitseeruma J-1 viisale, mis nõuab naasmist koduriiki peale õpingute lõppemist vähemalt 2 aastaks;
  • kandidaat peab olema valmis sooritama Ameerika Ühendriikide ülikooli sisseastumisteste (TOEFL, GRE, and GMAT) peale edukat stipendiumi intervjuud Ameerika Ühendriikide Eesti saatkonnas;
  • eelistatud on kandidaadid, kes on taotlemise hetkeks alla 30 eluaasta välja arvatud vahetusaastale kandideerivad doktorandid;
  • tervisetõend.

Taotlemine

Taotlustähtaeg 2024/2025 toimuvateks õpiränneteks on 20. august 2023.

Taotlemine toimub läbi elektroonilise taotlussüsteemi, mis on kättesaadav Foreign Fulbright Program veebilehelt.

Tutvu taotlemise juhistega

Pärast taotlussüsteemis dokumentide esitamist palume saata seatud tähtajaks üks eksemplar dokumente paberkandjal Ameerika Ühendriikide saatkonda U.S. Embassy 20, 15099, Tallinn.

Saatkonnale tuleb saata järgmised dokumendid:

  • õppetulemuste väljavõte eesti ja inglise keeles;
  • omandatud haridust tõendavate diplomite koopiad eesti ja inglise keeles.

Lõppvooru jõudnud taotlejatega toimuvad intervjuud toimuvad septembri alguses 2023.

Lisainformatsioon

Lisainformatsiooni stipendiumi ning kandideerimise protseduuri kohta leiate Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna kodulehelt.

Küsimustega palume pöörduda Jane Susi poole (e-posti aadress: [email protected] ).

Viited

Ameerika Ühendriikide Suursaatkond

Lisainfo stipendiumi ja kandideerimise kohta

Lisainfo:

Jane Susi
[email protected]

Bulgaaria Haridus- ja Teadusministeerium pakub välisriigi teadlastele ja üliõpilastele stipendiumi osalemiseks Bulgaaria keele ja kultuuri suvekoolides. Kursused toimuvad  Bulgaaria Punase Risti riiklikus hariduskeskuses Lozeni külas ajavahemikus 09.–29.juuli 2023. Kursused toimuvad Bulgaaria Sofia ülikooli slaavi teaduskonna eestvedamisel.

Kursused on suunatud Bulgaaria ja slaavi valdkonna professoritele, teadlastele ja üliõpilastele, samuti tõlkijatele ja kõigile teistele, kes on huvitatud bulgaaria keelest, kirjandusest, ajaloost ja kultuurist.

Stipendiumiga kaetakse koolitusmaterjalid, majutus, toitlustus ja kohapealne kultuuriprogramm. Reisikulud Bulgaariasse ja tagasi ning tervisekindlustus tuleb katta osalejal. Osalustasude kohta saab täpsemat infot siit.

Juhul, kui  ei ole võimalik korraldada kursusi kohapeal, toimuvad need veebiplatvormi Moodle vahendusel.

Kursustel osalemisest huvitatud peavad täitma vastava taotlusvormi ja saatma taotluse tagasi e-kirja teel hiljemalt 20. maiks 2023. Eelnevalt tuleb end kursusele ka registreeruda ning saada seda kinnitav e-kiri.

Täpsem info ja registreerimine: [email protected]

Taotlusvorm on kättesaadav siin.

Hiina Rahvavabariik pakub riiklikke stipendiume 2024/2025. õppeaastaks õpinguteks kõigis õppeastmetes. Lisaks on võimalus taotleda stipendiume uurimus- ja teadustööks Eesti kõrgkoolide akadeemilistele töötajatel ja teaduritel.

Stipendiumiga kaetakse kogu kraadiõppe periood või teadustöö aega ning lisaks 1–2 aastat Hiina keele õpet. Stipendiumi saab taotleda õppe- või teadustööks 289 Hiina haridusasutuses, mis on liitunud programmiga. Täpsemat informatsiooni programmis osalevate ülikoolide kohta leiab:

Stipendiume saavad taotleda:

  • hea füüsilise ja vaimse tervisega Hiina kodakondsuseta isikud;
  • bakalaureuseõppesse kandideerimisel alla 25-aastane gümnaasiumi lõpetanu;
  • magistriõppesse kandideerimisel alla 35-aastane bakalaureusekraadiga isik;
  • doktoriõppese kandideerimisel alla 40-aastane magistrikraadiga isik;
  • vähemalt gümnaasiumi haridusega alla 45-aastane üldisele uurimus-ja teadusstipendiumile kandideerimisel;
  • vanemteaduri stipendiumile kandideerimisel alla 50-aastane magistrikraadiga või õppejõud või kõik ülaltoodud tingimustele vastav isik;
  • on omandatud hiina keele oskus HSK 3. tasemel, kui kandideerite hiina keeles õpetavatele bakalaureuseõppe või üldõppe programmile (vabastatud on hiina keele õppimine);
  • on omandatud hiina keele oskus HSK 4. tasemel, kui kandideerite hiina keeles õpetavatele magistri- või doktoriõppele;
  • vastama Hiina kõrgkooli seatud sisseastumistingimustele.

Täisstipendiumi puhul kaetakse õppemaks ja majutus ning igakuine stipendium, mida maksab kohapealne ülikool. 

Igakuiste stipendiumite määrad Hiina jüaanides (CNY):

  • bakalaureuseõppes 2500 CNY kuus;
  • magistriõppes/teadus-ja uurimustöö stipendiaadile 3000 CNY kuus;
  • doktoriõppes/vanemteaduri stipendiaadile 3500 CNY kuus.

Majutust pakutakse ülikooli ühiselamus või kaetakse kulud majutustoetusega. Lisaks kaetakse tervisekindlustuse kulud 400–800 CNY aastas sõltuvalt stipendiumperioodi pikkusest.

Tähtaeg

Haridus-ja Noorteamet ootab 2024/2025 õppeaastaks stipendiumi taotlenute dokumentide elektroonilisi koopiaid hiljemalt 27. veebruar 2024.


Esitame stipendiumi taotlejate nimekirja saatkonnale hiljemalt 29. veebruariks 2024. Tavapäraselt avatakse Hiina Rahvavabariigi riiklike stipendiumite taotlusvoorud igal aastal samal ajal. 

Kõik dokumendid tuleb esitada stipendiumi pakkujale läbi elektroonilise taotlussüsteemi. Lisaks koopiad Haridus- ja Noorteametile e-kirja teel aadressile [email protected] hiljemalt 29. veebruariks 2024.

Taotlussüsteemi kasutusjuhend (lehekülg 3)

Lisainfo: 

Täpsem info Hiina Rahvavabariigi stipendiumite kohta (lehekülg 1)

Terviseandmete vorm (lehekülg 5)

India valitsus pakub Eesti kodanikele ITEC programmi kaudu stipendiume Indias toimuvatel täienduskoolituskursustel osalemiseks. Eesti poolt ei anta täiendavat toetust osalemiseks inglise keele kursustel. Taotluste hulgast teeb eelvaliku Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt määratud riikidevaheliste lepingute stipendiumprogrammi komisjon. Stipendiaatide lõppvaliku ja stipendiumi määrab India vastav asutus (Ministry of External Affairs and Government of India). Hindamisel arvestatakse taotleja motivatsiooni, kandidaadi õppeedukust ja esitatud dokumentide korrektsust. Hetkel toimuvad kursused ainult veebipõhiselt.

Stipendium

Korraldajate poolt kaetakse koolitusmaterjalid, edasi-tagasi reisi- ja majutuskulud ning osavõtutasu. Osalejatele makstakse ka päevaraha (1200 INR päev), millest vajadusel arvestatakse maha kohapealne toitlustus. 

Tähtaeg

Taotlusi saab esitada jooksvalt, kuid palume arvestada menetlusajaga. Taotlus tuleks esitada 3 kuud enne kursuse toimumist.  

Tingimused

  • Vanusepiirang on 25–45 aastat (toetuse kasutamise ajal);
  • kandidaat peab omama valitud kursusele sobivat akadeemilist ja/või tööalast tausta;
  • taotlusi võivad esitada isikud, kes pole India valitsuse stipendiumi varem saanud;
  • kandidaadid peavad valdama inglise keelt;
  • eelistatakse riigiametnikke;
  • taotlusi inglise keele kursustele ei võeta vastu. 

Nõutavad dokumendid

  • Veebipõhine taotlusvorm (Apply for ITEC/SCAAP Course), mis tuleb ära täita, välja printida ja allkirjastada;
  • inglise keele oskust tõendav dokument (nt tõend ülikoolist/keeltekoolist);
  • viimase diplomi koopia ja väljavõte õpinguraamatust või tõend õppetulemuste kohta (inglise keeles);
  • motivatsioonikiri;
  • tervisetõend.

Dokumentide esitamine

Nõutud dokumendid tuleb esitada inglise keeles ja kahes eksemplaris (originaal ja koopia). Meili teel saadetud dokumente vastu ei võeta. Kõik dokumendid peavad olema inglise keeles ning need tuleb saata posti teel aadressile:

Märksõna: India
Rahvusvahelistumise osakond
Haridus-ja Noorteamet
Tõnismägi 11
10119 Tallinn 

Lisainformatsioon

Tutvu kindlasti ka täiendava infoga kursuste kohta (sh kursuste kirjelduse all on välja toodud nõuded kandidaatidele) ning loe lisainfot stipendiumi kohta.

  •  Itaalia Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation (MAECI) pakub riiklike stipendiume 2023/2024 õppeaastaks välisriikide kodanikele ja välismaal elavatele Itaalia kodanikele. Stipendiumite eesmärk on edendada rahvusvahelist koostööd ja soodustada Itaalia keele ning kultuuri õpet. Toetusi pakutakse kraadiõppe kursustel osalemiseks, uurimis-/koolitusprogrammide läbimiseks nii avalikes kui eraõiguslike tunnustatud Itaalia ülikoolidest. Stipendiume saab kasutada ainult Itaalias kohapealseks õppe- ja uurimustööks.

Stipendiume pakutakse:

  1. Magistriõppe stipendium 6 kuni 9 kuuks. Üliõpilane peab olema edukalt läbinud oma koduriigis esimene õppeaasta.
  2. Kunsti, muusika ja tantsu kõrghariduse kursuste stipendium (AFAM) 6 kuni 9 kuuks. Itaalia AFAM-i instituuti vastuvõtuks peab taotleja täitma asjaomase instituudi sisseastumistingimused.
  3. Doktoriõppe stipendium 6 kuni 9 kuuks. Taotleja peab vastama Itaalia ülikooli doktoriõppe vastuvõtu tingimustele ning taotlemisel esitama vastuvõtukinnituskirja.
  4. Uurimus-ja teadustöö stipendium akadeemilise juhendajaga 6 kuni 9 kuuks. Seda toetust saab kasutada tööks Itaalia teadus-ja kõrgharidusasutustes (täpsem info leitav siit.  Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada uurimisprojekt koos juhendaja kontaktidega ja vastuvõtva ülikooli/instituudi vastuvõtu kinnitav dokument.
  5. Itaalia keele ja kultuuri kursuste stipendium edasijõudnutele kuni 3 kuuks. Stipendiumi taotleja peab varasemalt olema Itaalia keelt õppinud ja taotlemisel esitama seda tõendava dokumendi.  Nõutav keeletase on A2 lähtuvalt Euroopa keeletaseme nõuetest.

Kõigi stipendiumite taotlemine toimub läbi elektroonilise taotlussüsteemi Study in Italy portaali. Juhul, kui õppe- või uurimustöö toimub Itaalia keeles on nõutud keeleoskus vähemalt B2.  Inglise keeles õppetöö puhul peab samuti olema keeleoskuse vähemalt B2 tasemel. Loe lähemalt Euroopa keeletaseme nõuetest.

Käimasolevas taotlusvoorus määrtakse stipendiume perioodiks 1. november 2023 kuni 31. oktoober 2024. Stipendiumi suurus on 900 eurot kuus. Täpsemalt informatsiooni stipendiumi kohta leiab siit.

Stipendiumite taotlustähtaeg on 9. juuni 2023.

  • Itaalia teatriakadeemia Accademia Teatro alla Scala koostöös MIP Politecnico di Milano - Graduate School of Business ja Piccolo Teatro di Milano - Teatro d'Europa kõrgkooliga korraldavad lavakunstijuhtimise magistrikursust, mille eesmärk on anda noortele teadmisi ja kogemusi etenduskunstidest, sidudes need teadmised majanduse ja juhtimisoskustega.

Kursuse lõppedes garanteeritakse igale osalejale praktika rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuriasutuses. Kursusetööde ja praktikate ajal juhendavad üliõpilasi oma ala professionaalid. Praktika kestvus on 3 kuni 6 kuud.

Kandideerimise tingimused

  • bakalaureusekraad või samaväärne haridus ja soov teha karjääri etenduskunsti- või kultuurisektoris;
  • omandatud muusika-, kunsti- või tantsuharidus ja soov omandada juhtimis- ja korraldusoskusi;
  • akadeemilist kraadi mitte omavatel stipendiumile kandideerija peab olema 3–5 aastane töökogemus mistahes valdkonnas (soov teha karjäärimuudatust). Kasuks tulevad üldised teadmised mittetulundussektorist;
  • osalejate vastuvõtu vanusepiirang magistrikursusele on 35 aastat;
  • kursustel osalejad peavad valdama heal tasemel inglise keelt ja soovitavalt algtasemel itaalia keelt. Pakutakse ka ettevalmistavaid keelekursusi, kuid osalustasu ei kaeta stipendiumist.

Taotlemisel tuleb esitada:

  • taotleja elulookirjeldus;
  • motivatsioonikiri;
  • 2 soovituskirja;
  • passi koopia;
  • eelnevat haridust tõendava dokumendi koopia;
  • osalemistasu maksmist tõendav dokument;
  • inglise keeletaseme tõend.

Kursuse pikkus: 20 kuud, alates 20. november 2023 kuni juuni 2025.

Taotlusdokumendid tuleb esitada läbi elektroonilise taotlussüsteemi

Kursustel osalemiseks pakutakse ka magistri üliõpilastele stipendiumi, taotlustähtaeg on 5.oktoober 2023.

Jaapani Suursaatkond Eestis vahendab Jaapani Haridus-, Kultuuri-, Spordi-, Teadus- ja Tehnoloogiaministeeriumi (MEXT) stipendiume ja mitmeid Jaapani Fondi programme. Need programmid võimaldavad Eesti kodanikel sõita Jaapanisse lühemateks või pikemateks õppereisideks, omandada haridust või viia läbi teadusuuringuid Jaapani ülikoolides.
Nende õppe- ja kultuurivahetusprogrammide peamised eesmärgid on edendada teineteisemõistmist jaapanlaste ja eestlaste vahel, julgustada paremini mõistma Jaapanit ning edendada rahvusvahelist koostööd.

Jaapani valitsuse (MEXT) avatud stipendiumi taotlusvoorud 2024/2025. õppeaastaks

Jaapani riik pakub järgmisi stipendiume:

  • Jaapani uuringutele spetsialiseerunud üliõpilaste stipendium (Japanese Studies Students) tähtaeg 12.02.2024
  • Õpetajate õppeprogrammi stipendium (Teacher Training Students) tähtaeg 12.02.2024
  • Magistriõppe stipendium (Research Student Scholarship)
  • Bakalaureuseõppe stipendium (Undergraduate Scholarship)
  • Kutsekolledži stipendium (Specialized Training College Scholarship)
  • Tehnikakolledži stipendium (College of Technology Scholarship)

Jaapani uuringutele spetsialiseerunud üliõpilaste stipendium (Japanese Studies Students) taotluste esitamise tähtaeg 12.02.2024.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt.

Õpetajate õppeprogrammi stipendium (Teacher Training Students) taotluste esitamise tähtaeg 12.02.2024.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt.

Rohkem infot Jaapani suursaatkonna Facebooki lehel.

Magistriõppe stipendium (Research Student Scholarship):

Magistriõppe stipendiumile saavad kandideerida (Research Student Scholarship):

  • magistriõppe, doktoriõppe üliõpilased või kes on juba akadeemilise kraadi omandanud, et asuda Jaapanis õppima magistri- või doktoriõppes. Stipendiumile saavad kandideerida ka akadeemilise kraadi omandanud ja ülikooli/teadusasutuses töötavad teadurid, õppejõud;
  • stipendiumi soovitatakse taotleda oma seniste õpingute seotud valdkonnas;
  • mitte Jaapani kodakondsusega üliõpilased. Taotleja peab olema sündinud peale 2.aprill 1989. Erandeid tehakse ainult põhjendatud juhtudel stipendiumi andja loal;
  • stipendiumi saaja peab olema valmis õppima Jaapani keelt ja kultuuri ning kohanduma kohapealse eluoluga. Keelekursused toimuvad 6 kuud alates saabumisest Jaapanisse;
  • stipendiaat peab saabuma Jaapanisse kindlaks määratud perioodil aprillis 2024 või septembris-oktoobris 2024;
  • Stipendiumperiood kestab aprillist 2024 kuni märtsini 2026;
  • jaapani keeleoskus õpinguteks sobival tasemel;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • Jaapani Student viisa tingimustele vastamine.

Stipendiumi suurus ja maksmise tingimused:

  • igakuine toetus summas 143, 000-145,00 jeeni kuus. Lisanduda võib asukoha põhine toetus;
  • MEYS stipendiumiga kaetakse sisseastumiseksami, immatrikuleerimise ja õppemaksu, ettevalmistavad kursuse kulud;
  • lennukipiletite kulu katmine MEXTi poolt ettenähtud korras, Jaapanisse saabumine kaks nädalat enne õppetöö algust.

Taotlemiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • taotlusvorm;
  • eelistatud Jaapani kõrgkooli valikuvorm;
  • tõend üliõpilase staatuse kohta koduriigis või omandatud haridust tõendavad dokumendid;
  • vastuvõtva kõrgkooli kinnituskiri;
  • valmiva uurimustöö kava (soovituslik);
  • tervisetõend;
  • kodukõrgkooli soovituskiri;
  • muusika ja kunsti õppesuuna taotlejal esitada tehtud tööde näidised (helikandjal, fotod jms);
  • soovituslik on esitada ka tõend varasemate Jaapani keele ja kultuuri õpingute kohta.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt

Taotlustähtaeg on 5. juuni 2023. Kõik dokumendid tuleb esitada Eesti Jaapani saatkonda.

Bakalaureuseõppe stipendium (Undergraduate Scholarship)

  • stipendiumile saavad kandideerida gümnaasiumi hariduse omandanud;
  • stipendiumi saab  kas loodusteaduste või sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste õppesuunal õppimiseks;
  • enne õpingutega alustamist on kohustus läbida ettevalmistavad kursused sh Jaapani keeleõpe;
  • mitte Jaapani kodakondsusega, sündinud peale 2. aprilli 1999. Erandeid tehakse ainult üksikutel põhjendatud juhtudel. Taotleja peab Jaapani ülikooli sisseastumise hetkeks olema vähemalt 18 aastane;
  • stipendiumile kandideerija peab olema valmis õppima Jaapani keelt ja kultuuri;
  • Jaapani Student viisa tingimustele vastamine;
  • õppetöö toimub MEXT-i poolt valitud Jaapani kõrgkoolis;
  • Stipendiumperiood kestab viis aastat aprill 2024 kuni märts 2029;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • Vähemalt algtasemel Jaapani keeleoskus on soovituslik.

Stipendiumi suurus ja maksmise tingimused:

  • lennukipiletite kulu katmine MEXTi poolt ettenähtud korras, Jaapanisse saabumine kaks nädalat enne õppetöö algust;
  • stipendium 117, 000 jeeni kuus, millele võib lisanduda asukohapõhine lisatoetus;
  • stipendiumiga kaetakse sisseastumiseksami, immatrikuleerimise ja õppemaksu, ettevalmistavad kursuse kulud.

Taotlemiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • taotlusvorm;
  • eelistatud Jaapani õppeasutuse valikuvorm (ei ole kohustuslik);
  • viimast haridust tõendavate dokumentide väljavõtted (kõrgkooli õpingute puhul õppetulemused kõigi õppeaastate kohta);
  • taotlejad kellel on taotlemise hetkel veel pooleli gümnaasiumi lõpetamine peavad esitama eelduslike õppetulemuste väljavõtte;
  • kes on läbinud sisseastumiseksamid Jaapani kõrgkooli esitavad seda tõendava dokumendi;
  • Eesti gümnaasiumi direktori või õppealajuhataja soovituskiri;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • võimalusel ka tõend Jaapani või inglise keele oskuse kohta.

Taotlustähtaeg kõigile stipendiumitele on 5. juuni 2023. Kõik dokumendid tuleb esitada Eesti Jaapani saatkonda.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt.

Kutsekolledži stipendium (Specialized Training College Scholarship)

Stipendiumiga toetatakse neid, kes on vastuvõetud gümnaasiumi järgselt kutsekolledžisse või rakenduskõrgkooli või läbivad nendeks õpinguteks ettevalmistuskursusi sh Jaapani keelekursused.

Taotleja peab valima taotlusvormil etteantud õppesuundade vahel. Täpsemad juhised leiab stipendiumi taotlemise juhisest.

MEYS  koostöös kolledžitega otsustab lõpliku koolivaliku. Õppekeeleks on Jaapani keel.

Stipendiumile saavad kandideerida:

  • mitte Jaapani kodakondsusega ja sündinud peale 2. aprilli 1999 ning taotlemise hetkeks vähemalt 18 aastane. Erandeid tehakse ainult põhjendatud juhtudel stipendiumi andja loal;
  • läbinud koduriigis gümnaasiumiõpinguid (12 aastat hiljemalt 14. märtsiks 2024) või kes on läbinud keskharidusega võrdustatud õppe ning sooritanud eksamid;
  • valmidus õppida Jaapani keelt ja kultuuri;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • saabuma ja lahkuma stipendiumi juhendis seatud perioodide, sellisel juhul hüvitab MEYS sõidukulud;
  • taotleja peab vastama Jaapani Student viisa saamise tingimustele;
  • stipendiumperiood kestab kolm aastat aprillist 2024 kuni märtsini 2027, sealhulgas ühe aasta jooksul läbitavad ettevalmistuskursused;

Stipendiumi suurus ja maksmise tingimused:

  • igakuine toetus summas 117, 000 jeeni kuus. Lisanduda võib asukoha põhine toetus;
  • MEYS stipendiumiga kaetakse sisseastumiseksami, immatrikuleerimise ja õppemaksu, ettevalmistavad kursuse kulud;
  • lennukipiletite kulu katmine MEXTi poolt ettenähtud korras, Jaapanisse saabumine kaks nädalat enne õppetöö algust.

Taotlemiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • taotlusvorm;
  • varasemalt omandatud haridust tõendavad dokumendid koos õppetulemustega;
  • viimase kooli direktori või klassijuhataja soovituskiri;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • juhul, kui olete kõrgkooli vastuvõetud siis ka seda tõendav dokument;
  • sisseastumiseksamite läbimist tõendav dokument;
  • Jaapani või inglise keeleoskuse tõend.

Taotlustähtaeg kõigile stipendiumitele on 5. juuni 2023. Kõik dokumendid tuleb esitada Eesti Jaapani saatkonda.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt

Tehnikakolledži stipendium (College of Technology Scholarship)

Stipendiumiga toetatakse neid, kes soovivad alustada õpinguid Jaapani Tehnikakolledžis (KOSEN). Kolledži õpingutele eelnev aasta ettevalmistavaid kursusi ja seejärel õpinguid tehnikasuuna õppekaval. Taotleja peab valima taotlusvormil etteantud õppesuundade vahel. Täpsemad juhised leiab stipendiumi taotlemise juhisest. Õppekeel on Jaapani keel.

Stipendiumile saavad kandideerida:

  • mitte Jaapani kodakondsusega ja sündinud peale 2. aprilli 1999. Erandeid tehakse ainult põhjendatud juhtudel stipendiumi andja loal;
  • kes on läbinud vähemalt 11 aastat kooliharidust või täitnud tehnikakolledži vastuvõttu tingimused muul moel;
  • valmisolek õppida Jaapani keelt ja kultuuri;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • saabuma ja lahkuma stipendiumi juhendis seatud perioodide, sellisel juhul hüvitab MEYS sõidukulud;
  • vastama Jaapani Student viisa saamise tingimustele;
  • stipendiumperiood kestab kuni neli aastat alates aprillist 2024 kuni märtsini 2028, sisaldab ka ühe aastast ettevalmistuskursusi. Õpingute täpne pikkus sõltub ka valitud õppekavast.

Stipendiumi suurus ja maksmise tingimused:

  • igakuine toetus summas 117, 000 jeeni kuus. Lisanduda võib asukoha põhine toetus;
  • MEYS stipendiumiga kaetakse sisseastumiseksami, immatrikuleerimise ja õppemaksu, ettevalmistavad kursuse kulud;
  • lennukipiletite kulu katmine MEXTi poolt ettenähtud korras, Jaapanisse saabumine kaks nädalat enne õppetöö algust.

Taotlemiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • taotlusvorm;
  • varasemalt omandatud haridust tõendavad dokumendid koos õppetulemustega;
  • viimase kooli direktori või klassijuhataja soovituskiri;
  • arsti poolt väljastatud tervisetõend;
  • juhul, kui olete kõrgkooli vastuvõetud siis ka seda tõendav dokument;
  • sisseastumiseksamite läbimist tõendav dokument;
  • Jaapani või inglise keeleoskuse tõend.

Taotlustähtaeg kõigile stipendiumitele on 5. juuni 2023. Kõik dokumendid tuleb esitada Eesti Jaapani saatkonda.

Täpsemad taotlemistingimused ja taotlusdokumentide vormid on leitavad Study in Japan kodulehelt.

Taotluse esitamine ja tähtaeg

Kandideerimistähtaeg kõigile stipendiumitele on 5. juuni  2023.

Kõik dokumendid tuleb paberkandjal esitada Jaapani saatkonnale Eestis. Dokumendid peavad olema jaapani või inglise keeles. Teistes keeltes dokumentide korral peavad need olemas varustatud kinnitatud tõlgetega inglise või jaapani keelde. 

Kõigi pakutud stipendiumite kohta leiab lisainfot Eesti Jaapani saatkonna kodulehelt.

Küsimuste korral kirjutage aadressil [email protected].

Haridus- ja Noorteametile taotlusdokumente esitada ei ole tarvis.

Kreeka Haridus-ja Usuasjade ministeerium (Ministry of Education and Religious Affairs of the Hellenic Republic) pakub riikliku stipendiumi välisriigi kõrgkoolide professoritele ja teadlastele õppe- ja uurimustööks Kreekas. Programmi eesmärk on oskuste ja teadmiste vahetamine ning suurendada Kreeka kõrgkoolide konkurentsivõimet, kvaliteeti ja rahvusvahelistumist ning edendada tipptaset õppe- ja teadustöös. Programmi raames rahastatakse ka koostööd tegevaid ettevõtteid, kes viivad koos külalisprofessori/-teaduriga ellu koostööprojekti Kreeka kõrgkoolis.

Toetusele võivad kandideerida, mis tahes mitte Kreeka kodakondsusega teadlased ja professorid, kes vastavad ka järgmistele tingimustele:

  • omavad akadeemilist ametikohta välisülikoolis või teadusasutuses;
  • vastama Kreeka kõrgkoolis seatud dotsendi ametikoha miinimum nõuetele (sh omama doktorikraadi);
  • omama vähemalt kolme aastast erialast uurimis- või õpetamiskogemust;
  • avaldanud teadusartikleid;
  • omama oskust uurimusprojekte juhtida ja teisi juhendada;
  • üks inimene saab osaleda ainult ühes uurimusprojektid ning sellele esitada taotluse;
  • projektid võivad kesta minimaalselt ühe semestri kuni viis semestrit.

Kõik selles taotlusvooru rahastatud projektid peavad lõppema hiljemalt 31.12.2025.

Taotluste hindamiskriteeriumite ja rahastusmudelite kohta leiab täiendavad infot siit

Täiendavate küsimuste korral kirjutage: [email protected] 

Läti valitsus pakub 2024/2025 õppeaastaks järgmisi stipendiume:

  • stipendium tasemeõppeks Läti kõrgkoolides (kõigis õppeastmetes);
  • stipendium suvekooli kursustel osalemiseks (üliõpilased ja teadurid, ülikoolide akadeemilised töötajad).

Stipendium tasemeõppeks Läti kõrgkoolides

Stipendiumi saab taotleda bakalaureuse- magistri- ja doktoriõppeks Läti kõrgkoolides 2024/2025 õppeaastaks. Bakalaureuseõppe puhul peab olema läbitud vähemalt üks õppeaasta vähemalt üks õppeaasta kas oma koduriigis või Läti kõrgkoolis.

Stipendiumi suurus: 500 eurot kuus bakalaureuseõppe üliõpilasele, 600 eurot magistriõppe üliõpilasele ja 700 eurot kuus doktorantidele.

Stipendiumperioodi pikkus: bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele kuni 10 kuud ja doktorantidele kuni 11 kuud. Läti keele, kultuuri  ja ajaloo õppesuunal saab stipendiumi taotleda korraga ka kaheks õppeaastaks ehk terveks magistriõppeks. Teistel erialadel õppijad, kes soovivad Läti kõrgkoolis oma õpinguid jätkata peavad stipendiumi uuesti taotlema.

Taotleja peab enne stipendiumi taotlemist valima endale ise sobiva kõrgkooli ja õppekava ning olema sinna vastuvõetud. Need taotlejad, kes juba õpivad Lätis peavad esitama õpingute jätkumist kinnitava dokumendi.

Täiendav informatsioon: https://www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships

Stipendium suvekooli kursustel osalemiseks

Suvekooli stipendiumi saavad taotleda nii üliõpilased kui ka ülikoolide teadurid ja akadeemilised töötajad. Stipendiumi taotlusi ja kursustele registreerumisega tegeleb suvekooli korraldav Läti kõrgkool. Stipendium määratakse 2024. aasta suvel toimuvale suvekoolile.

Suvekoolis osalejad peavad ise kandma oma reisikulud sihtkohta ja tagasi ning kindluskulud. Stipendium kantakse otse suvekooli korraldavale kõrgkoolile ning selle suurus on 1000 eurot osaleja kohta. Stipendiumi ei kanta otse üliõpilasele.

Suvekooli kursuste nimekirja ja täiendav informatsioon stipendiumi kohta on leitav siit https://www.viaa.gov.lv/en/summer-schools

Lisainformatsiooni õppimisvõimaluste kohta leiab veebilehelt http://www.studyinlatvia.lv/.

Dokumentide esitamine

Taotlusvorm (http://scholarships.viaa.gov.lv/en/login) koos kõigi nõutud lisadega tuleb esitada elektrooniliselt veebipõhises taotlussüsteemis. Taotlusdokumentide loetelu ja täpsem informatsioon on leitav State Education Development Agency (VIAA) veebilehelt.

Mõlema stipendiumi taotluste esitamise periood on 1. veebruar kuni 1. aprill 2024.

Küsimuste korral kirjutage: [email protected].

Poola Teaduste Akadeemia pakub Euroopa Liidu ja Poola riigi ühise panusena algatud stipendiumi PASIFIC. Stipendiumi taotlusi võetakse 2021. aastal vastu kaks korda.

Toetust on võimalik taotleda kaheks aastaks ühes vabalt valitud Poola Teaduste Akadeemia (PAS) instituutidest. Stipendiaadil on vabadus valida oma uurimisala, uurimistöö juhendaja, vastuvõtev instituut ning lähetuse organisatsioonid, kes sobivad kõige paremini teadustööks ja karjääri arendamiseks.

PASIFIC stipendiaatidele pakutakse igakuist hüvitist umbes 2500 eurot neto. Neile, kes otsustavad koos perega Poola minna, pakutakse ka peretoetuse taotlemise võimalust. Lisaks määratakse teadusuuringute eelarve, kuni 93 000 eurot projekti kohta.

Stipendiumi taotlejad peavad vastama kahele kriteeriumile:  

  • taotleja peab omama doktorikraadi või sellega võrdustatud 4-aastast teadustööga tegelemise kogemust ning eelnevat kraadi doktorikraadi tegemiseks;
  • taotleja peab täitma MSCA õpirände reegleid. See tähendab, et taotleja ei tohi olla Poolas elanud ega töötanud kauem kui üks aasta enne seatud stipendiumi tähtaega eelnenud kolmel aastal.

Taotluse esitamine toimub läbi elektroonilise taotlussüsteemi SEA System. Esimene taotlusvoor avaneb 15. märts 2021 ning kestab kuni 30 juuni 2021. Teine taotlusvoor toimub 15. september kuni 30. detsember 2021.  

Täpsemat informatsiooni leiab allolevatelt linkidelt:

Prantsusmaa pakub stipendiumi magistriõppe üliõpilastele, kes soovivad veeta 2023/2024 õppeaasta Prantsusmaa ülikoolis. 
Stipendiumi antakse kuni 12 kuuks magistriõppe teise kursuse üliõpilastele ja maksimaalselt kuni 24 kuuks magistriõppe esimese kursuse üliõpilastele. 
Stipendiumiga toetatakse magistriõpinguid järgmistes valdkondades: kultuur ja pärand, haridus, pedagoogika ja kõrgharidus, prantsuse keel ja kultuur ning Euroopa õpingud, tervis, keskkond, infotehnoloogia ja digitaliseerimine.

Stipendium koosneb:

  • stipendiumi 6850 eurot poolaasta eest;
  • juhul, kui stipendiaat läheb õppima riikliku ülikooli vabastatakse ta vastuvõtu registreerimistasust;
  • abistatakse majutuse leidmisel ülikoolides (üüri maksab stipendiaat); 
  • ühekordne stardiraha 1700 eurot;
  • vabastatakse CVEC-i maksmisest – Contribution de Vie Etudiante et de Campus (ülikooli ja ülikooli linnaku maksust);
  • soodustused Campus France'i korraldatavatele kultuuriüritustel osalemiseks.

Stipendiumiga ei kaeta õppemaksu, sõidukulusid koduriigist Prantsusmaale ja tagasi ning kohapealselt transpordikulusid.

Stipendiumi taotlejad peavad vastama järgmistele tingimustele:

  • Eesti kodanik või pikaajaline resident;
  • hariduslik ettevalmistus õpinguteks Prantsusmaal;
  • vanuses 18 kuni 25 eluaastat õpingute alguseks Prantsusmaal;
  • vastuvõetud või esitanud dokumendid vastuvõtuks Prantsusmaa õppeasutusse, kas magistriõppe esimesele või teisele kursusele;
  • ei tohi saada samaks perioodiks ja eesmärgiks teisi stipendiume näiteks: Erasmus+, AUF või teisi Prantsusmaa riiklike stipendiume.  Ei tohi olla varem Prantsusmaal õppinud või alustanud õpinguid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb täita taotlusvorm koos nõutud lisadega prantsuse või inglise keeles:

  • elulookirjeldus;
  • motivatsioonikiri;
  • viimast haridust tõendava diplomi koopia;
  • tõend Eestis läbitud õpingute kohta viimasel kahel aastal;
  • Prantsuse kõrgkooli vastuvõtu kinnituskiri;
  • passi või ID-kaardi koopia.

Juhul, kui taotlejal ei ole kandideerimise hetkel veel 2023/2024 õppeaasta vastuvõtukirja, tuleb taotlusele lisada kinnitus, kus on märgitud valitud asutuse ja õppekava nimetus ning koopiad dokumentides, mis tõendavad asutusega peetud suhtlust ja  sisseastumisavalduse esitamist (võimaluse korral avalduse koopia, vastuvõtuteatis jms). 

Soovituslik on lisada taotlusele ka järgmised dokumendid: prantsuse keele oskust tõendav dokument (DELF, DALF, TCF, TEF), inglise keele oskust tõendav dokument (TOEFL, TOEIC, IELTS),  soovituskiri inglise või prantsuse keeles.
Taotlusvorm on leitav siit: "France Excellence Europa" scholarship program | Campus France

Stipendiumi taotlemise tähtajad

Taotlus tuleb esitada Prantsusmaa saatkonnale Eestis hiljemalt 30. märts 2023 e-posti aadressil: [email protected].

Kõigil taotlejad peavad tegema endale konto keskkonnas messervices.etudiant.gouv.fr  ja logima sisse cvec.etudiant.gouv.fr, et saada CVEC-i maksust vabastamist tõendav dokument.
Täpsemat informatsiooni leiab siit.

Ülikoolide teadlaste ja õppejõudude stipendium uurimustööks (Research Stays for University Academics and Scientists)

Sihtgrupp: ülikoolide õppejõud, akadeemikud ja teadlased, kes on omandanud doktorikraadi ning töötavad ülikoolis või teadusasutuses oma koduriigis.
Stipendiumi antakse 1–3 kuulisteks lähetusteks Saksamaale. Lähetus peab lõppema hiljemalt jaanuaris 2025. 

Stipendiumi suurus:

  • õppejõudude assistendid, dotsendid ja õppejõud – 2000 eurot kuus:
  • professoritele 2150 eurot kuus;
  • lisaks reisitoetus, välja arvatud juhul, kui neid kulusid katab koduriik või muu rahastusallikas;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. 2023. aasta taotlusvoorude tähtajad on järgmised: 15. november 2023 lähetusteks, mis algavad juuni kuni november 2024. 
30. aprill 2023 lähetusteks, mis algavad detsember 2023 kuni mai 2024.

Stipendium kunstide ja arhitektuuri valdkonna akadeemikutele õppekäikudeks (Study Visits for Academics – Artists and Architects)

Stipendiumi saavad taotleda järgmiste õppesuundade õppejõud: 

  • arhitektuur (sisekujundus, mälestiste konserveerimine, linnaplaneerimine, maastikuarhitektuur, maastikuplaneerimine);
  • kujutav kunst (film, disain, visuaalne kommunikatsioon);
  • etenduskunst (draama, lavastamine, tants, muusikalid, koreograafia jn);
  • muusikud.

Stipendiumi antakse 1–3 kuulisteks lähetusteks Saksamaale. Lähetus peab lõppema hiljemalt jaanuaris 2025. 

Stipendiumi suurus:

  • õppejõudude assistendid, dotsendid ja õppejõud – 2000 eurot kuus;
  • professoritele 2150 eurot kuus;
  • lisaks reisitoetus, välja arvatud juhul, kui neid kulusid katab koduriik või muu rahastusallikas;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. 2023. aasta taotlusvoorude tähtajad on järgmised: 15. november 2023 lähetusteks, mis algavad juuni kuni november 2024. 
30. aprill 2023 lähetusteks, mis algavad detsember 2023 kuni mai 2024.

Stipendium varem DAADi stipendium saanutele (Re-invitation Programme for Former Scholarship Holders)

Stipendiumile võivad kandideerida endised DAADi uurimisstipendiumi või õppestipendiumi saanud inimesed, kelle stipendiumperiood oli rohkem kui 6 kuud. Stipendiumiga toetakse osalemist teadus- või uurimisprojektides riiklikes või riiklikult tunnustatud Saksamaa kõrgkoolides või ülikoolivälistes uurimisinstituutides. Need endised stipendiaadid, kes töötavad väljaspool teadussektorit, saavad minna Saksamaale osalema projekti eraettevõttes, kultuuri või meedia valdkonnas. Lähetus võib toimuda ka mitmesse asutusse. Toetust saab taotleda üks kord kolme aasta jooksul. 

Stipendiumi suurus:

  • õppejõudude assistentidele, dotsentidele ja  õppejõududele – 2000 eurot kuus;
  • professoritele 2150 eurot kuus;
  • lisaks reisitoetus, välja arvatud juhul, kui neid kulusid katab koduriik või muu rahastusallikas;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine.

Stipendiumi antakse 1–3 kuulisteks lähetusteks Saksamaale. Lähetus peab lõppema hiljemalt jaanuaris 2025. 
Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. 2023. aasta taotlusvoorude tähtajad on järgmised: 15. november 2023 lähetusteks, mis algavad juuni kuni november 2024. 
30. aprill lähetusteks, mis algavad detsember 2023 kuni mai 2024.

Lühiajaline uurimustöö stipendium (Research Grants – Short-Term Grants)

Stipendiumile võivad kandideerida doktorikraadi omandanud, noorteadlased ja akadeemikud. Omandanud doktori- või magistrikraadi, erandjuhtudel võivad kandideerida ka hiljemalt stipendiumperioodi alguseks bakalaureusekraadi või doktorikraadi omandanud (postdoc). Kogu doktorikraadi Saksamaal tegevad üliõpilased ei saa stipendiumile kandideerida. Stipendiumi antakse 1–6 kuulisteks perioodiks Saksamaale. Lähetus peab lõppema hiljemalt märtsiks 2025. 

Stipendiumi suurus: 

  • doktorantidele ja järel-doktorantidele olenevalt akadeemilisest tasemest 1200 eurot kuus ja kui omandad alles doktorikraadi siis 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. 2023. aasta taotlusvoorude tähtajad on järgmised: 15. november 2023 lähetusteks, mis algavad juuni kuni november 2024. 
30. aprill lähetusteks, mis algavad detsember 2023 kuni mai 2024

Üheaastased uurimistoetused (Research Grants – One-Year Grants)

Stipendiumile saavad kandideerida juba doktorikraadi omandanud  või  hiljemalt rahastusperioodi alguseks omandanud magistrikraadi, erandjuhtudel ka bakalaureusekraadiga. Järel-doktorantuuriks seda stipendiumi taotleda ei saa. Stipendiumi antakse 7–12 kuulisteks lähetusteks Saksamaa kõrgkooli, teadus- või uurimisasutusse. 

Stipendiumi suurus: 

  • doktorantidele ja järel-doktorantidele olenevalt akadeemilisest tasemest 1200 eurot kuus ja kui omandad alles doktorikraadi 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. 2023. aasta taotlusvoorude tähtajad on järgmised: 15. november 2023 lähetusteks, mis algavad juuni kuni november 2024. 
30. aprill lähetusteks, mis algavad detsember 2023 kuni mai 2024.

Uurimistöö stipendium doktorantidele (Research Grants – Bi-nationally Supervised Doctoral Degrees)

Stipendiumi eesmärk on toetada koostööd ja ühiseid doktori- ja teadusprojekte stipendiaadi koduülikooli ja Saksamaa ülikooli vahel.

Toetust on võimalik taotleda kahel juhul:

a) doktorant, kelle doktoritööd juhendavad nii koduülikooli õppejõud kui ka Saksamaa vastuvõtva kõrgkooli juhendaja. Toetust saab taotleda perioodiks, kui doktorant viibib uurimustöö tarbeks Saksamaal. Doktorikraadi kaitsmine toimub koduriigis, kus osaleb ka Saksamaa juhendaja;
b) doktorikraad vastavalt "Cotutelle" protseduurile: kahe riigi juhendajate koostöös valmib doktoritöö. Toetust saab taotleda uurimustöö kirjutamiseks nii koduülikoolis ja Saksamaa ülikoolis niinimetatud "Cotutelle" korra kohaselt. Eelduseks on stipendiaadi koduülikooli ja Saksamaa ülikooli vaheline koostööleping. Pärast doktoriõppe edukat lõpetamist annavad Saksamaa ülikool ja välismaa partnerülikool koos doktorikraadi.

Stipendiumile saavad kandideerida sõltuvalt uurimusprojektist:

a) eelnevalt kirjeldatud variant a puhul saavad stipendiumile kandideerida isikud, kes magistrikraadi või erandjuhtudel bakalaureusekraad omandanud hiljemalt stipendiumperioodi alguseks;
b) "Cotutelle" protseduuri korral ehk variant b saavad taotleda stipendiumi kandidaadid, kes on doktoriõppesse vastuvõetud hiljemalt stipendiumperioodi alguseks.

Toetusperiood on 7 kuni 24 kuud. Täpsemalt saate lugeda siit.
Taotluses tuleb lahti kirjutada töö ajagraafik, kuidas plaanitakse oma aega Saksamaa ja koduülikooli vahel jagada. Rahastamisperioodi pikkuse määrab valikukomisjon ning see sõltub teie projektist ja õppekavast.
Stipendiumi suurus on igakuiselt doktorandile 1200 eurot (lisaks tervise-, õnnetus- ja isikliku vastutuse kindlustuskaitse hüvitamine, sõidu- ja elamistoetus). Teatud tingimustel ja üle kuue kuu kestvate lähetuste puhul on võimalik saada ka igakuist renditoetust, peretoetust, toetust erivajaduse puhul. Vajadusel hüvitatakse ka saksa keele kursuste osalustasu. Koduülikoolis viibimise perioodil stipendiumi ei maksta.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 15. november 2023. Stipendiumi saanud kuulutatakse välja märtsis 2024.

DLR-DAAD teadusstipendiumid kosmose-, aeronautika-, energeetika- ja transpordiuuringute valdkonnas (DLR-DAAD Research Fellowships in the fields of Space, Aeronautics, Energy and Transportation Research)

Stipendiumile võivad kandideerida doktorandid, järel-doktorandid ning vanemteadlased. See eriprogramm on mõeldud kõrge kvalifikatsiooniga konkreetse valdkonna doktorantidele, järel-doktorantidele ning vanemteadlastele. 
Juhime tähelepanu, et DLR-DAAD programmi raames saate kandideerida ainult DLR-i instituuti, mitte ülikooli ega mõnda muusse institutsiooni.

Rahastusperioodi pikkus ja stipendiumi suurus: 

  • bakalaureusekraadi omandanud magistriõppe üliõpilase lähetuse pikkus kuni 9 kuud, stipendium kuus 934 eurot;
  • doktorantide lähetuse pikkus kuni 36 kuud ja stipendium 1760 eurot kuus;
  •  järel-doktorantide lähetuse pikkus 6 kuni 24 kuud ja stipendium 2400 eurot kuus;
  • vanemteadlaste lähetuse pikkus 1–3 kuud ja stipendium 2760 eurot kuus.

Lisaks makstakse sõidutoetus, majutustoetus, ravikindlustus ja vajadusel peretoetus.

Taotlustähtajad avaldatakse peatselt, täpsem info DLR-DAAD Research Fellowship Programme - DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst

Õppestipendium magistrantidele – kõik õppesuunad (Study Scholarships – Master Studies for Graduates of All Disciplines)

Stipendiumile saavad kandideerida need, kes on omandanud bakalaureusekraadi hiljemalt stipendiumperioodi alguseks. Stipendiumi on võimalik taotleda 10–24 kuulisteks õpinguteks Saksamaa kõrgkoolis, kas magistrikraadi omandamiseks või üks õppeaasta osana magistrikraadi omandamisest koduriigis. 

Stipendiumi suurus: 

  • üliõpilase stipendium 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • majutustoetus; 
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine;
  • saksa keele kursustel osalemise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 15. november 2023.  

Õppestipendium arhitektuuri valdkonnas (Study Scholarships – Postgraduate studies  in the field of Architecture)

Stipendiumile saab kandideerida, kui oled omandanud bakalaureusekraadi hiljemalt stipendiumiga toetatud perioodi alguseks või õpid magistriõppes ühes järgmistest valdkondadest: arhitektuuri, sisekujunduse, mälestiste konserveerimise, linnaplaneerimise, maastikuarhitektuuri või ehitamise/vanade hoonete korrastamise. Stipendiumiga toetakse magistrikraadi omandamist Saksamaal või ühe õppeaasta pikkust õpirännet ilma kraadi omandamata. 

Stipendiumi suurus: 

  • üliõpilase stipendium 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • majutustoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine;
  • saksa keele kursustel osalemise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 25. september 2023.  Stipendiumi kasutamise algus alates oktoober 2024.

Õppestipendium muusika valdkonnas (Study Scholarships – Postgraduate Studies in the Field of Music)

Stipendiumile saad kandideerida, kui oled juba omandanud esimese kõrghariduse muusika erialal hiljemalt stipendiumiga toetatud perioodi alguseks. Juhul, kui see pole valitud instrumendi puhul võimalik, siis peaks taotleja olema läbinud kõik oma koduriigi koolitusvõimalused selles valdkonnas. Stipendiumiga toetatakse võimalust jätkata oma haridusteed Saksamaa magistriõppes või soovid muul moel oma haridustee jätkamist valitud Saksamaa muusikakõrgkoolis. Stipendiumperioodi pikkus 1 kuni 2 õppeaastat. 

Stipendiumi suurus: 

  • üliõpilase stipendium 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • majutustoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine;
  • saksa keele kursustel osalemise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 28. september 2023. Stipendiumi kasutamise algus alates oktoober 2024.

Õppestipendium etenduskunstide valdkonnas (Study Scholarships – Postgraduate Studies in the Field of Performing Arts)

Stipendiumile saavad kandideerida esimese kõrgharidusastme lavakunsti valdkonnas läbinud, et jätkata oma haridusteed Saksamaal kraadiõppes või osaleda lühiajalises õpirändes. Stipendiumperioodi pikkus on 10 kuni 24 kuud sõltuvalt valitud projektist või erialast. 

Stipendiumi suurus: 

  • üliõpilase stipendium 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • majutustoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine;
  • saksa keele kursustel osalemise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 2. november 2023. Stipendiumi kasutamise algus alates oktoober 2024.

Õppestipendium magistriõppe suuna üliõpilastele – kaunite kunstide, disaini, visuaalse kommunikatsiooni ja filmi valdkonnas (Study Scholarships – Postgraduate Studies in Fields of Fine Arts, Design, Visual Communication and Film)

Stipendiumile saavad kandideerida esimese kõrgharidusastme omandanud  kauniste kunstide, filmi, disaini, visuaalse kommunikatsiooni valdkonna inimesed. Eesmärgiga jätkata oma haridusteed Saksamaal magistriõppes või osaleda lühiajalises õpirändes. Stipendiumperioodi pikkus on 10 kuni 24 kuud sõltuvalt valitud projektist või erialast. 

Stipendiumi suurus: 

  • üliõpilase stipendium 934 eurot kuus;
  • tervisekindlustus;
  • reisitoetus;
  • majutustoetus;
  • erivajadusest tingitud kulude katmine, mida teised rahastusallikad ei kata;
  • keskkonnasõbraliku reisimise toetamine;
  • saksa keele kursustel osalemise toetamine.

Kõigi DAADi stipendiumite taotlustähtajad uuendatakse igal aastal. Kuid enamus juhtudel on need samal perioodil, mis eelmisel aastal. Taotlustähtaeg 2023. aastal on 30. november 2023. Stipendiumi kasutamise algus alates oktoober 2024.

Õppekäigud gruppidele (Study Visits by Groups of Foreign Students)

Stipendiumile saavad kandideerida avalik-õiguslike ja riiklikult tunnustatud välisülikoolide õppejõud. Grupi suurus kuni 15 inimest. Õppekäigu pikkus 7–12 päeva.
Võimalik taotleda kuni kolm korda aastas. Nõutav on vähemalt kahe Saksamaa ülikooli külastus.
Taotlustähtajad avaldatakse peatselt Study Visits for Groups of Foreign Students to Germany - DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst

Tšehhi Haridus-, Teadus-, Noorsoo- ja Spordiministeerium pakub 2023/2024. õppeaastaks erinevaid stipendiume nii lühi- kui ka pikaajaliseks õpirändeks Tšehhi avalik-õiguslikes ülikoolides. Stipendiumid on mõeldud tasemeõppe üliõpilastele, teadlastele ning õppejõududele.

Stipendiumid:

  • lühi- või pikaajaline õpiränne bakalaureuse ja magistriõppe üliõpilastele kestvusega 2 kuni 10 kuud;
  • lühi- või pikaajaline õpiränne magistrikraadi omandanutele kestvusega 3 kuni 10 kuud;
  • uurimustöö stipendium teaduritele ja õppejõududele kestvusega 1 kuni 3 kuud;
  • Tšehhi keele ja kultuuri suvekool-Slavonic Studies.

Kõigile stipendiumitele tuleb esitada taotlus koos lisadokumentidega seatud tähtaegadeks: 

Tavapäraselt avatakse Tšehhi riiklike stipendiumite taotlusvoorud igal aastal samal ajal. 2023/2024 õppeaasta taotlustähtajad on järgmised:

  • suvekooli stipendium 23. märts 2023;
  • lühi- ja pikaajalise tasemeõppe üliõpilaste õpirände stipendium 20. aprill 2023;
  • uurimustöö stipendiumi taotlus esitada mitte hiljem kui 2 kuud enne lähetuse algust peab taotlus olema jõudnud Tšehhi otsustavale asutusele. Haridus-ja Noorteametile tuleb dokumendid esitada aegsasti enne nõutud kahe kuulise perioodi algust. 

Stipendiumi suurus:

  • Tšehhi keele ja kultuuri suvekursuste stipendiumi saajatele kaetakse toitlustus, majutus ja kursuse osalustasu sh programmi osana toimuvad kultuuriüritustel osalemine;
  • tasemeõppe üliõpilaste õpirände stipendiumid: bakalaureuse- ja magistriõppe tasemel on 9000 krooni (CZK) kuus,  magistrikraadiga või sellega võrdustatud kraadiga stipendiaatide summa on 9500 krooni (CZK) kuus;
  • teadurite ja õppejõudude stipendium on 860 krooni (CZK) päevas toitlustuse ja muude kulude katmiseks.

Lisainfo:

Stipendium ei kata reisikulusid sihtkohta ja tagasi ning muid täiendavaid kulusid (näiteks kindlustust). Õpiränne või uurimustöö lähetus peab toimuma ajavahemikus september 2023 kuni juuni/juuli 2024. Tasemeõppes antakse stipendiumi vahetusõppeks, kuid mitte kogu kraadiõppe perioodiks.  Ülikooli vastuvõtt suvekooli kursustele registreerumine on eraldi protsessid ning tingimused üliõpilastele seab kohapealne Tšehhi ülikool. Stipendiumile kandideerimisel on soovitav taotlusele lisada ka vastuvõtva ülikooli vastuvõtukiri, kuid see ei ole kohustuslik. 

Tšehhi keele ja kultuuri suvekooli kursused toimuvad juulis või augustis sõltuvalt kursuse korraldajast Masaryk University, Brno. Eesti taotlejatele on kaks vaba suvekooli kohta. Rohkem informatsiooni leiab siit.

Stipendiumitele kandideerimise tingimused ja nõutud dokumentide loetelud on leitavad siit ja siit.

Taotlusdokumendid tuleb ametile esitada järgmiselt:

  • kahes eksemplaris paberkandjal (üks komplekt originaalidokumentidega ja üks koopiatega);
  • paberkandjal posti teel: Haridus- ja Noorteamet, Rahvusvahelistumise osakond, Tõnismägi 11, 10119 Tallinn, Eesti.

Taotlusi otse Tšehhi Haridus-, Teadus, Noorsoo- ja Spordiministeeriumile esitada ei saa.

Ungari Vabariigi Haridusministeerium pakub stipendiume bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele lühi- ja pikaajaliseks õpirändeks Ungarisse 2023/2024. õppeaastaks.

Stipendiumi pakutakse:

  • bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppe üliõpilaste vahetusõppeks (kestvusega 3–10 kuud);
  • bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppeks (kestvusega 24–36 kuud kraadi omandamine);
  • lühi- või pikaajalised õppevisiidid (kestvusega 3 päeva–10 kuud);
  • suvekursused bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele (kestvusega 2–4 nädalat).

Lühiajaline vahetusõpe Ungarisse 3–10 kuud (Semester / partial studies)

Bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilased saavad taotleda stipendiumi õpinguteks nii ungari- kui ingliskeelsetel õppekavadel. Need üliõpilased, kelle pea- või kõrvaleriala on ungari keel ja kultuur, saavad taotleda stipendiumi ainult ungari keelseteks õpinguteks. Õpinguteks inglise keelsetel õppekavadel peab läbima kohapeal ungari keele ja kultuuri kursused. Kursusetasu kaetakse stipendiumiga.

Taotlemistingimused

Vahetusõppe stipendiumi eesmärk on toetada nii õpinguid ungari keele ja kultuuriga seotud õppekavadel kui ka teistel õppesuundadel, nt meditsiin, hambaravi, farmaatsia- või veterinaariaõpingud, arhitektuur ja õigus. Kunsti suuna üliõpilastel pöörata tähelepanu stipendiumi taotlemise nõutud lisadokumentide loetelu ja nõudeid.

Taotlemiseks peavad üliõpilased olema läbinud koduriigis vähemalt ühe semestri tasemeõppest.

Lühiajaliseks õpirändeks pakutakse stipendiumi ka doktoriõppe üliõpilastele kestvusega 1–10 kuud, kes on koduriigis alustanud õpinguid doktoriõppes.

Taotlused peavad olema esitatud läbi elektroonilise Tempus taotlussüsteemi.

Stipendiumi suurus ja kaetavad kulud

Bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilaste vahetusõppe stipendium:

  • 56 600 HUF/kuus.

Doktoriõppe üliõpilase vahetusõppe stipendium:

  • 1. ja 2. aastal 140 000 HUF/kuus; 3. ja 4. aastal 180 000 HUF/kuus.

Õppemaksu katab mõlemal juhul Ungari riik. Majutust pakutakse (vastavalt vabade kohtade olemasolule) vastuvõtva kõrgkooli üliõpilaselamus, mille eest tasub stipendiaat. Lisaks hüvitatakse tervisekindluse kulu. Reisikulud Ungarisse ja tagasi katab stipendiaat. Stipendiumi maksab vastuvõttev kõrgkool.

Stipendiumi saab kasutada õpinguteks alates 1. septembrist 2023 kuni 31. juuli 2024. Stipendiumperioodi kasutust ei saa edasi lükata järgmisse õppeaastasse.

Stipendiumi taotlemiseks vajalike dokumentide loetelu ja täpsemad tingimused.

Kraadiõpe Ungaris bakalaureuse-, magistri- või doktorikraadi omandamiseks kestvusega 24–36 kuud (Full degree studies)

Stipendiumiga toetatakse bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe õpinguid (sh 5-aastane bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õpe) ainult ungari keelsetel õppekavadel v.a kunsti suunal õppijad, kes saavad taotleda stipendiumi ka õpinguteks inglise keeles.

Stipendiaadid magistri- või doktoriõppes, kes ei ole omandanud õpingute alguseks Ungaris ungari keelt B2 tasemel saavad läbi üheaastase keelekursuse enne õpingute algust. Keelekursuse perioodil makstakse ka stipendiumi ning pakutakse majutust kõrgkooli ühiselamus (vabade kohtade olemasolul). Peale edukat keeleaastat saab järgneval õppeaastal  alustada kraadiõppega. Keelekursustele registreerumine toimub eraldi stipendiumi taotlemisest.

Stipendiumi suurus ja kaetavad kulud

Stipendiumi maksab stipendiaadile vastuvõttev kõrgkool.

Bakalaureuse- ja magistriõpe stipendium:

  • 56 600 HUF/kuus

Doktoriõpe stipendium:

  • 1. ja 2. aastal 140 000 HUF kuus; 3. ja 4. aastal 180 000 HUF kuus.

Õppemaksu katab mõlemal juhul Ungari riik. Lisaks kaetakse tervisekindluse kulu. Majutust pakutakse (vastavalt vabadele kohtadele) vastuvõtva kõrgkooli üliõpilaselamus, mille eest tasub üliõpilane ise. Reisikulud Ungarisse ja tagasi katab stipendiaat.

Stipendiumi saab kasutada õpinguteks alates 2023/2024 õppeaastast. Juhul, kui stipendiaat osaleb sellel õppeaastal ungari keele ettevalmistuskursusel, algab tasemeõpe järgmisel õppeaastal 2024/2025.

Kandideerimisdokumentide loetelu ja täpsemad tingimused.

Taotlused peavad olema esitatud läbi elektroonilise Tempus taotlussüsteem.

Lühi- või pikaajalised õppevisiidid kestvusega 3 päeva–10 kuud (Short or long-term study visits)

Stipendiumiga toetatakse väliskõrgkoolide magistrikraadi omandanute, ülikoolide õppejõudude ja teadlaste lühi- ja pikaajalisi õppekäike Ungarisse. Vastavalt õppekäigu pikkusele pakutakse järgmisi võimalusi:

  • lühiajalisteks õppekäikudeks (3–29 päeva) või
  • pikaajalisteks õppelähetusteks (1–10 kuud) taotleda võivad vähemalt magistrikraadi omavad taotlejad.

Doktorandid saavad taotleda stipendiumi:

  • lühiajalisteks õppekäikudeks (3–29 päeva).

Pikaajaliste õppevisiitide asemel saavad doktoriõppesse üliõpilased taotleda stipendiumi ühe- või kahesemestri pikkuseks doktoriõppeks Ungaris.

Nii lühiajaliste kui ka pikaajaliste õppelähetuste jaoks võivad taotlejad valida kas kraadiõppe stipendiumi või järel-doktorantuuri kategooria vastavalt omandatud kraadile:

  • kraadiõppe tase: kandideerida võivad magistrikraadiga üliõpilased;
  • järel-doktorantuur: kandideerida võivad doktorikraadi omavad taotlejad.

Stipendiumi suurus ja kaetavad kulud

Stipendiumi kannab stipendiaadile Ungari  Tempus Public Foundation.

  • Magistrikraadi üliõpilased:  80 000 HUF/kuus
  • Majutustoetus:  70 000 HUF/kuus
  • Järel-doktorandid: 120 000 HUF/kuus
  • Majutustoetus: 80 000 HUF/kuus

Lühiajalise õpirände puhul makstakse kogu toetus välja pärast grandilepingu sõlmimist. Pikaajalise õpirände puhul makstakse stipendiumi igakuiselt. Reisikulusid Ungarisse ja tagasi koduriiki ei hüvitata. Lisaks tervisekindlustuse kulude katmine v.a stipendiaadid, kes viibivad Ungaris vähem kui kuu aega.

Stipendiumi saab kasutada 2023/2024 õppeaasta jooksul. Õppevisiit Ungarisse peab toimuma ajavahemikus 1. september 2023 ja lõppema 31. augustil 2024.

Ungari suvekooli stipendium
 

Stipendiumi pakutakse Ungari keele ja kultuuri suvekursustel osalemiseks. Kursused kestavad 2–4 nädalat.

Kursuste nimekiri ja taotlemise täiendav informatsioon leitav siit.

Stipendiumiga kaetakse kursuse osalustasu, majutus ja toitlustuskulud. Reisi- ja transpordikulusid Ungarisse ja tagasi ning riigis sees ei kaeta.

Suvekooli stipendiumi taotlusi võetakse vastu läbi elektroonilise taotlussüsteemi. Taotlustähtaeg on 30. märts 2023.

Ungari keele- ja kultuuri kursustel osalemiseks saab stipendiumi taotleda ka Balassi scholarship program. Lisainfo on leitav siit.

Üldtingimused ja taotlustähtajad

Stipendiumite taotlustähtaeg on 24. veebruar 2023, v.a suvekursuste stipendium, mille taotlustähtajad avaldatakse hiljem.  Posti või e-kirja teel esitatud taotlusi ei arvestata.

Taotlused peavad olema esitatud läbi elektroonilise Tempus taotlussüsteem.

Stipendiumi taotlusdokumendid peavad olema kas ungari, inglise, prantsuse või saksa keeles. Kui nad ei ole ühes neist neljast keelest, peavad olema dokumentidele lisatud kinnitatud tõlked ungari või inglise keelde.

Stipendiumi taotlemiseks peab üliõpilane olema vastuvõetud riiklikud tunnustatud Ungari õppeasutusse. Isikud, kes on Ungaris elanud (töötanud, õppinud) ei saa pikaajaliselt stipendiumile kandideerida. Taotlemise hetkeks peab olema vähemalt 18. aastane, vanuse ülempiiri ei ole seatud.

Taotlejad võivad esitada kaks stipendiumi taotlust. Näiteks: vahetusõppeks ja suvekursustel või õppekäikudel osalemiseks, kui need ajaliselt ei kattu.

Muude samaks ajaks määratud Ungari riigi või EL stipendiumide saamise korral samaks perioodiks ei ole õigust samal ajal saada ka Ungari riiklikku stipendiumi. Stipendiaadid peavad viibima Ungaris kogu oma õpingute aja.

Täpsemat informatsiooni kõigi avatud taotlusvoorude kohta leiate siit.

Šveitsi Suursaatkond on välja kuulutanud konkursid Šveitsi valitsuse stipendiumitele 2024/2025 õppeaastaks uurimus- ja õppetööks. Stipendiumid on suunatud noortele välisriigist pärit teadlastele, kes on omandanud magistri- või doktorikraadi ning kunsti suuna inimestele, kellel on bakalaureusekraad ning soovivad jätkata oma õpinguid või teha teadustööd Šveitsis (postdoc, doktorantuur, teadustöö). Stipendiumi antakse uurimistööks või õppimiseks kõigis Šveitsi riiklikes ülikoolides, rakenduskõrgharidus koolis, tehnoloogiainstituudis või uurimisinstituudis. Taotlusi võetakse vastu ainult kandidaatidelt, kelle on esitanud vastuvõtva kõrgkooli juhendaja. 

Stipendium magistrikraadi omandanutele (Research fellowships Postgraduate level)

Stipendiumile saavad kandideerida kõigi õppesuundade magistrikraadiga või sellega võrdsustatud haridusega inimesed  kuni 12 kuuliseks uurimus- või teadustööks Šveitsis alusega septembrist 2024. Magistrikraad peab olema omandatud hiljemalt 31. juuli 2024. Taotleja sünniaeg peab olema pärast 31. detsembrit 1988. Taotlusele peab olema lisatud uurimistööplaan koos ajakavaga ja vastuvõtva kõrgkooli juhendaja kinnituskiri. Stipendiumi suurus on 1920 CHF kuus. 

Stipendium doktorantidele (PhD scholarships for Postgraduate level)

Stipendiumile saab kandideerida olenemata õppesuunast, et omandada doktorikraad Šveitsis. Toetusperiood on 12 kuud ja täiskoormusega tööks alates september 2024. Pikendamise võimalusega kokku kuni 36 kuuks. Stipendium antakse välja kolmes etapis, igaüks 12 kuud lähtudes õppetulemustest. Taotlejal peab olema omandatud magistrikraad hiljemalt 31. juuli 2024 ja sünniaeg pärast 31. detsembrit 1988. Taotlusele peab olema lisatud uurimistööplaan koos ajakavaga ja vastuvõtva kõrgkooli juhendaja kinnituskiri. Stipendiumi suurus on 1920 CHF kuus.

Järel-doktorantuuri stipendium (Postdoctoral scholarships Postgraduate level) 

Stipendiumi saab taotleda 12 kuuks õppimiseks Šveitsis (postdoc) algusega september 2024. Stipendiumi saab ainult täiskoormusega doktoriõppeks Šveitsi ülikoolis. Sihtgrupiks on doktorandid, kelle õpingud või uurimustöö vajab kohustuslikku tööd teises riigis, peavad selle oma taotluses (uurimisplaanis) märkima (sh kestvus ja sihtkoht). Kogu doktoriõppe välitöö maksimaalne kestvus ei tohi ületada 6 kuud. Täiendavat lisatoetust teises riigis töötamiseks ei anta. Stipendiumi taotlemine ja Šveitsi ülikooli sisseastumisavalduse esitamine on kaks eraldi protseduuri. Doktorikraad peab olema omandanud pärast 31. detsembrist 2020 ja enne 31. juulit 2024. Taotlusele  tuleb lisada uurimistööplaan koos ajakavaga ja vastuvõtva kõrgkooli juhendaja kinnituskiri. Stipendiumi suurus on 3500 CHF kuus. 

Kunsti suuna stipendium (Art scholarships)

Stipendiumi saab taotleda 12 kuuliseks magistritaseme õpinguteks algusega september 2024 ning taotlusi võetakse vastu kõigilt kunstisuuna üliõpilastelt. Tingimuseks on bakalaureusekraadi omamine enne 31. juulit 2024 ja sünniaeg pärast 31. detsembrit 1988. Magistrikraadi omandanud stipendiumile kandideerida ei saa. Stipendiumi summa on 1920 CHF igakuiselt. 

Üldtingimused Šveitsi riikliku stipendiumi taotlemiseks

Stipendiumi saamise tingimuseks on abikõlbliku ülikooli valik. Ülikooli programmidega saab tutvuda siin: Home - swissuniversities või Welcome to - study in switzerland+.

Stipendiumiga toetakse uurimus- või õppetööd tegemist Šveitsi ülikoolis kohapeal. Juhul kui kasutad samaks perioodiks ja eesmärgiks ka teisi toetusi või stipendiume on kohustus sellest Šveitsi stipendiumipakkujat teavitada. Kahte toetust korraga samal ajal kasutada ei tohi.
Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada 2 komplekti dokumente: 1 originaalid taotleja allkirjaga + 1 koopiad.
Taotlusdokumendid peavad olema kas inglise, prantsuse, itaalia või saksa keeles. Teises keeles dokumentide korral peavad olema varustatud tõlgetega inglise keelde. Dokumendid peavad olema järjestatud vastavalt nõuetele.

Taotlusdokumentide nimekiri ja taotlemise tingimused on leitavad stipendiumi juhendist.
Šveitsi kohapealse juhendaja leidmine.

Stipendiumperioodi algus kohapealseks õppe- või teadustööks on  1. septemberist 2024.

Toetuse summad

  • Magistriõppe, doktoriõppe ja kunsti õppesuuna  üliõpilastele 1920.-Šveitsi Franki kuus = 23 040 CHF ühes aastas. Lisaks 300 CHF ühekordne sisseelamistoetus. Stipendiumiga kaetakse ainult stipendiaadi elamiskulusid, eraldi pereliikmetele toetusi ei ole. Reisikulusid ei kaeta.
  • Post-doktorantuuri stipendium  3500.- Šveitsi franki kuus= 42 00 CHF ühes aastas. Lisaks ühekordne stardiraha 300 CHF. Stipendiumiga ei kaeta õppemaksu ja reisikulusid. 
  • Lisaks makstakse igale stipendiaadile tagasipöördumistasu välja arvatud juhul, kui kohapealne õppe- või teadustöö aeg pikeneb.

Taotlemiseks vajalikud vormid

Haridus- ja Noorteametile esitada taotlusdokumendid kahes eksemplaris hiljemalt  6. november 2023.
Märksõna: "Šveits"
Rahvusvahelistumise osakond
Haridus- ja Noorteamet
Tõnismägi 11, 10119 Tallinn

Lisainformatsioon

Lisainformatsioon stipendiumite, ülikoolide ja taotlemise kohta on kättesaadav Šveitsi Haridus- ja Teadusministeeriumi ametlikul kodulehel. 
Loe rohkem: Šveitsis elamine ja õppimine 

Haridus-ja Noorteamet peab esitama kõigi taotlejate dokumendid Šveitsi saatkonda Riias hiljemalt 10. novembriks 2023.

Sõltuvalt sihtriigist on stipendiumid avatud bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppeks ja õppejõududele ning teadlastele. Mõningatel juhtudel on välisriigi poolt ka ülikoolide loetelu, kuhu minekuks stipendiumi saab taotleda. Kandideerimise tingimused ning stipendiumi suuruse sätestab stipendiumipakkuja. Kandideerimise tähtajad avaldatakse jooksvalt aasta ringi.

Näiteks vahendame välisriikide stipendiumiprogramme: DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) stipendiumid, Jaapani Valitsuse stipendium, Hiina riiklikud stipendiumid ja Fulbrighti stipendium Ameerika Ühendriikidelt jne.

Lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi ja välisriikidega sõlmitud üliõpilas- ja teadlasvahetust sisaldavate koostöölepingutele vahendab Haridus-ja Noorteamet välisriikide stipendiumi pakkumisi.

Liitudes meie stipendiumilistiga saadame Sulle jooksvalt kõige värskemat info stipendiumikonkursside kohta. Liitumiseks saada e-kiri pealkirjaga "Soovin listiga liituda" meiliaadressile [email protected].

Viited

Study in Estonia

Info välisriigi tudengitele ja õppejõududele riikidevaheliste lepingute raames pakutavate stipendiumide kohta

Scholarship portal 

Veel infot välisriigis õppimiseks mõeldud stipendiumide kohta

Lisainfo: 

Kadri Kaldre
Stipendiumite vanemspetsialist
Haridus- ja Noorteamet
tel 5359 8493
[email protected]

Viimati uuendatud 15.02.2024