Sageli jääb kümnetel andekatel Eesti noortel rahapuuduse tõttu minemata maailma prestiižikamatesse ülikoolidesse isegi siis, kui nad läbinud Oxbridge’i või Ive League’i ülikoolide sisseastumiskatsed ja on õppemaksust vabastatud. Seetõttu ongi ellu kutsutud Noore õpetlase stipendium, mille algatajad soovivad igal aastal välja valida paarkümmend stipendiaati, kelle õpinguid stardirahaga toetada. Lõplik stipendiumi saajate arv kujuneb vastavalt programmi eelarvele ning võib olla aastate lõikes erinev.
Stipendium koosneb õpingute alguses makstavast ühekordsest stardirahast. Selle väljaandjad soovivad rõhutada piireületavat õppimiskultuuri, millel on läbi aegade olnud euroopalikus traditsioonis oluline koht. Stipendium antakse arusaamises, et omandatud tarkusi rakendatakse pärast õpingute lõppu Eesti hüvanguks, vastupidisel juhul käsitletakse stipendiumit laenuna.
2024. aasta Noore õpetlase stipendiumi taotlusvoor on avatud alates 1. juuni kuni 1. juuli kell 23.59.
Taotlusi võtame vastu läbi Toetuste Menetlemise infosüsteemi
Lisainfo
Kadri Kaldre
Stipendiumite vanemspetsialist
Haridus- ja Noorteamet
tel 5359 8493
[email protected]
Tekkis küsimusi Noore Õpetlase stipendiumi või välisriigis õppimise kohta? Võta ühendust meie vabatahtlikega"
Martin Jeret, [email protected]
Maksim Vassin, [email protected]
Dokumendid ja viited
Noore Õpetlase stipendiumi tingimused ja kord
08.06.2023 toimunud infotunni salvestus
Siit leiad 2016. ja 2017. aasta stipendiaatide mõtted
NÕS kogukonna grupp Facebookis — grupp toetajatele ja stipendiaatidele, kus jagatakse infot näiteks ühisürituste ja praktikapakkumiste kohta.
Elektrooniline taotlussüsteem
Stipendiumi taotlemine toimub elektroonilises taotlussüsteemis. Taotluse esitamise võimalus avaneb taotlussüsteemis üks kuu enne taotluste esitamise tähtaega.
Noore õpetlase stipendiumi üleandmine
Vaata galeriid stipendiumi üleandmisest 03.08.2023 toimunud üritusel.
Vaata galeriidStipendiumi taotlemine
Stipendiumi võivad taotleda isikud kes:
- on vastu võetud või kes on esitanud dokumendid vastuvõtuks tunnustatud kõrgkooli välisriigis (õpinguid lõppevad kraadi omandamisega);
- asub õppima taotlemise aastale järgneval õppeaastal väliskõrgkoolis rakenduskõrghariduse või bakalaureuse õppe esimese aasta üliõpilasena;
- on omandanud keskhariduse viimase kolme aasta jooksul;
- oskab piisaval tasemel võõrkeelt välisriigis õppimiseks;
- on õppemaksu olemasolu korral leidnud võimaluse selle tasumiseks;
- ei ole Eesti kõrgkoolis õppinud rohkem kui 18 kuud;
- on Eesti kodanikud või omavad siin elamiseks alalist elamisluba. Stipendiumi võivad taotleda ka välisriigis keskhariduse omandanud Eesti kodanikud.
2024. aasta Noore õpetlase stipendiumi taotlusvoor on avatud alates 1. juuni kuni 1. juuli kell 23.59.
Taotlusi võtame vastu läbi Toetuste Menetlemise infosüsteemi
Taotlus koos nõutud lisadega tuleb esitada elektroonilise taotluskeskkonna kaudu.
Lisadokumentidena on vaja esitada skaneeritud või digiallkirjastatud kujul:
- kinnitusena väliskõrgkooli vastuvõtmise kohta võib esitada ühe järgnevatest dokumentidest: lõplik kinnituskiri vastuvõtmise kohta, vastuvõttu kinnitav tingimuslik pakkumine või kinnitus dokumentide esitamise kohta;
- kinnitus rahaliste vahendite olemasolu kohta (sponsorleping, vanemate kinnituskiri vm), kui tulevane üliõpilane peab tasuma õppemaksu;
- IBDP õppekavadel lõpetajad esitavad taotluste esitamise tähtajaks kooli tõendi prognoositavate lõputulemustega (predicted grades) ja ametlikud tulemused nende laekumisel;
- Eesti riigieksamite ametlikke tulemusi ei pea esitama, kui taotleja annab taotlust esitades ametile nõusoleku päringu tegemiseks Eksamite infosüsteemi (EIS).
- Juhul, kui taotleja ei anna nõusolekut päringu tegemiseks Eksamite infosüsteemi peab taotleja esitama riigieksamite tulemuste ametliku väljavõtte eesti.ee portaalist alla laaditud dokumendina või koopia riigieksami tunnistusest.
Kõik dokumendid tuleb laadida taotlussüsteemi. Amet jätab endale õiguse kontrollida pärast tähtaega pisteliselt üleslaetud dokumentide vastavust originaalidele.
Programmi eelarvesse annavad võrdse rahalise panuse ettevõtjad ja ministeerium. Stipendiumi suurus on kuni 5000 eurot stipendiaadi kohta ja seda makstakse stardirahana õpingute alguses. Kõik samal aastal makstavad stipendiumid on ühesuurused. Stipendiumi võib kasutada ainult taotluses näidatud kõrgkoolis õppimiseks.
Stipendium kantakse stipendiaadi arveldusarvele ühe maksena enne välisõpingute algust, kuid mitte enne stipendiumilepingu sõlmimist. Stipendium on tulumaksuvaba.
Otsuse stipendiaatide valiku ja stipendiumi suuruse osas teeb haridus- ja teadusministri käskkirjaga moodustatud noore õpetlase stipendiumi nõukogu.
Nõukogu hindab esitatud taotlusi kahes voorus:
Esmalt moodustab nõukogu liikmete lihthäälte enamuse tulemusena pingerea intervjuule pääsenutest.
- Intervjuule pääsenute pingerea moodustamisel arvestab nõukogu alljärgnevaid aspekte:
- taotleja akadeemilist võimekust ja ühiskondlikku aktiivsust;
- taotleja motivatsiooni välismaal õppida ning õpitut hiljem Eestis rakendada;
- väliskõrgkooli akadeemilist taset ning valitud eriala olulisust Eestile;
- taotleja võimekus väliskõrgkoolis õppides rahaliselt toime tulla;
- taotlejate varieeruvus Eesti erinevatest piirkondadest.
- Intervjuude voorus arvestab nõukogu otsuse langetamisel lisaks eelnevas punktis toodud põhimõtetele alljärgnevat:
- toetada stipendiaate erinevatest Eesti piirkondadest ja koolidest;
- mitmekesisus; esindatud erinevad sihtriigid, välisülikoolid ja erialad;
- taotleja võimekust tasuda õppekoha maksumus;
Eelpool nimetatud põhimõtete ja programmi eelarve alusel koostab nõukogu taotlejatest uue pingerea ning teeb ametile ettepaneku taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta.
Hindamisprotseduur võtab aega kuni üks kuu tähtajana väljakuulutatud kuupäevast.
Noore õpetlase stipendiumi nõukogusse kuuluvad:
- Janne Pukk – Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna peaekspert;
- Tõnu Pekk – Tuleva juhatuse liige, eraettevõtjate esindaja;
- Eha Teder – Põhja-Ameerika Ülikoolide Teabekeskuse juhataja;
- Küllike Tohver – ekspert;
- Kert Pütsepp – Noore Õpetlase stipendiumi stipendiaat, eratoetajate esindaja.
Stipendiumikomisjoni töökord ja koosseis on kinnitatud haridus- ja teadusministri käskkirjaga (nr. 1.1-2/11/636 17.08.2011).
Amet sõlmib üldjuhul üks kuu enne välisõpingute algust stipendiaadiga lepingu, mis sätestab stipendiumi suuruse ning kasutamise tingimused. Hiljemalt lepingu sõlmimise hetkeks tuleb stipendiaadil esitada lõplik vastuvõtmist kinnitav dokument (kui seda ei esitatud taotlemise ajal). Enne lepingu sõlmimist võib amet kontrollide skaneeritud kujul esitatud dokumentide originaale.
Stipendium kantakse stipendiaadi arveldusarvele hiljemalt 14 päeva enne välisõpingute algust, kuid mitte enne stipendiumilepingu allkirjastamist.
Juhul kui stipendiaat ei saa stipendiumi määramise aastal õpinguid väliskõrgkoolis alustada, võib nõukogu otsusega erandkorras stipendiumit kasutada õpinguteks samal erialal ja ülikoolis järgmisel aastal. Sellisel juhul tuleb välisülikooli vastuvõtmist kinnitavad dokumendid esitada uuesti ning seejärel sõlmitakse stipendiaadiga leping.
Stipendiumi vastuvõtmisega kohustub stipendiaat pöörduma ühe aasta jooksul pärast õpingute lõpetamist tagasi Eestisse. Tähtaega on võimalik pikendada seoses õpingute jätkamisega välismaal.
Tagasitulemise kohustus loetakse täidetuks, kui stipendiaat peale kõrgkooli lõpetamist:
- alustab õpinguid Eesti ülikoolis magistri- või doktoriõppe tasemel;
- asub tööle Eesti ettevõttes, riigiasutuses või alustab siin ettevõtlusega;
- panustab nõukoguga kooskõlastatult Eesti arengusse muul moel (näiteks osaledes Eesti organisatsioonide töös või nende heaks välismaal, läbides siin praktika, panustab stipendiumprogrammi toetavates tegevustes jms).
Õpingute alustamist või jätkamist ja tagasitulemise kohustuse täitmist takistavate asjaolude ilmnemisel on stipendiaat kohustatud ametit koheselt teavitama.
Amet võib nõukogu otsuse alusel stipendiumi täies ulatuses tagasi küsida, kui stipendiaat ei täida lepinguga võetud kohustusi. Otsuse stipendiumi tagasinõude või kohustuste täitmise tähtaja pikendamise osas teeb stipendiumi nõukogu. Tagasimaksmisele kuuluva summa otsustab nõukogu võttes arvesse stipendiaadi põhjendusi.
Esimese õppeaasta lõpul, kuid mitte hiljem kui stipendiumi maksmisele järgneva aasta 1. septembril tuleb stipendiaadil esitada ametile kinnituskiri või õppetulemuste väljavõte väliskõrgkoolis õppimise kohta. Dokumendid tuleb esitada läbi elektroonilise taotluskeskkonna ettenähtud tähtajaks.
Pärast väliskõrgkooli lõpetamist esitab stipendiaat 3 kuu jooksul ametile koopia lõpetamist tõendavast dokumendist. Koopia tuleb saata skaneerituna e-posti teel lepingus nimetatud kontaktaadressile.
Tulemused
- Iti-Marleen Plink (Miina Härma Gümnaasium) – Arteveldehogeschool, Belgia
- Ann-Gretel Erik (Gustav Adolfi Gümnaasium) – University College London (UCL), Ühendkuningriik
- Margareeta Rebane (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium) – Malmö University, Rootsi
- Eva Karmen Kasemets (Gustav Adolfi Gümnaasium) – Accademia Belle Arti Roma, Itaalia
- Anna Sljapnikova (Vanalinna Hariduskolleegium) – University of Amsterdam, Holland
- Mari Mai Ruus (Miina Härma Gümnaasiu) - Institut d'études politiques de Paris, Prantsusmaa
- Rahel Peäske (Tallinna Muusika- ja Balletikool) – Sibelius-Akatemia, Soome
- Keitlin Ossis (EBS Gümnaasium) – Yonsei University, Lõuna-Koera Vabariik
- Ats Marek Tender (Saue Gümnaasium) – Karlsruhe Institute of Technology, Saksamaa
- Moon Ree Jalakas (Rocca al Mare Kool) – Technische Universität München, Saksamaa
- Paul Kaspar Nurk (Tallinna Reaalkool) – Universiteit Leiden, Holland
- Anna Milena Linder (Gustav Adolfi Gümnaasium) – Harvard University, Ameerika Ühendriigid
- Xenia Voronovich (Narva Keeltelütseum) – University of Groningen, Holland
- Mairo Trump (Gustav Adolfi Gümnaasium) – Danmarks Tekniske Universitet, Taani
- Gertrud Lukas (Tallinna Prantsuse Lütseum) – Technische Universiteit Eindhoven, Holland
- Kristiine Kaldmaa (Hugo Treffneri Gümnaasium) – Utrecht University, Holland
- Lisanne Pappel (Tartu Heino Elleri muusikakool) – Amsterdami konservatoorium, Holland
- Martin Pajumaa (Tallinna Muusika- ja Balletikool) – Hochschule Luzern, Šveits
- Sander Simson (Tallinna Reaalkool) – Technische Universiteit Eindhoven, Holland
- Liisa Maria Kull (Gustav Adolfi Gümnaasium) – Technische Universiteit Eindhoven, Holland
2021
- Anna Pauliina Rumm (Tallinna Reaalkool) - Harvard University (Molecular and Cellular Biology), Ameerika Ühendriigid
- Calista Krass (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Yale University (Biomedical engineering), Ameerika Ühendriigid
- Elisabeth Egel (Vanalinna Hariduskolleegium) - Royal Holloway, University of London (Modern Languages and Music), Suurbritannia
- Vladislav Virtonen (Narva Vanalinna Riigikool) - Minerva University (General Studies), Ameerika Ühendriigid
- Sofia Marlene Haug (Tallinna Reaalkool) - Massachusetts Institute of Technology (Bioengineering), Ameerika Ühendriigid
- Lee Ann Madissoon (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (Medical Biosciences), Suurbritannia
- Karret Sepp (Tallinna Muusikakeskkool) - Sibelius Academy (Cello), Soome
- Nicolas Lotman (Tallinna Reaalkool) - Universiteit Leiden (Linguistics), Holland
- Johan Tamm (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Stanford University (Biocomputation), Ameerika Ühendriigid
- Liilian Lember (The Purcell School) - International Academy of Music and Performing Arts Vienna (Violin), Austria
- Roberta Claire Marie Bühler (Tallinna Prantsuse Lütseum) - Universiteit Leiden (Philosophy: Global and Comparative Perspectives), Holland
- Martin Rahe (Tallinna Reaalkool) - University of Cambridge (Computer Science), Suurbritannia
- Henri Johan Suurorg (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Kungliga Tekniska högskolan (Information and communication technology), Rootsi
- Tiare Birgit Järvsoo (Rocca al Mare Kool) - Swansea University (Criminology and Criminal Justice), Suurbritannia
- Tuule-Helin Krigul (Tallinna Muusikakeskkool) - Sibelius-Akatemia (Flute), Soome
- Harald Trass (Tallinna Muusikakeskkool) - Hochschule für Musik und Tanz Köln (Guitar), Saksamaa
- Mari Einmann (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Institut d'études politiques de Paris (European - North American studies), Prantsusmaa
- Carmen Triini Tälli (Vanalinna Hariduskolleegium) - Nuova Accademia di Belle Arti (Fashion design), Itaalia
- Anette Mägi (Tallinna 32. Keskkool) - Rijksuniversiteit Groningen (Pharmacy), Holland
- Tuuli Tiivel (Tallinna Reaalkool) - Uppsala universitet (Engineering Physics), Rootsi
2022
- Mart Marjak (Tallinna Reaalkool) – Institut d'études politiques de Paris (Sciences Po Paris), Prantsusmaa
- Henriete Toomlaid (Pärnu Koidula Gümnaasium) – Massachusetts Institute of Technology, Ameerika Ühendriigid
- Kaisa Arumeel (Tallinna Prantsuse Lütseum) – Göteborgs universitet, Rootsi
- Joonatan Ristmäe (Hugo Treffneri Gümnaasium) – Gröningeni Ülikool, Holland
- Marilin Berg (Hugo Treffneri Gümnaasium) – Universiteit van Amsterdam, Holland
- Kairi Sosi (Tartu Jaan Poska gümnaasium) – Frankfurt Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Saksamaa
- Lisann Türk (Tallinna Inglise Kolledž) – Korea University, Lõuna-Korea
- Hanna Maria Semper (Tallinna Muusikakeskkool) – Taideyliopiston Sibelius-Akatemia (Soome)
- Joosep Roots (Tallinna Reaalkool) – Universiteit van Amsterdam, Amsterdam, Holland
- Liisa Link (Liverpool College) – University College London, Suurbritannia
- Karl Mattias Arulepp (Tallinna Reaalkool) – Copenhagen Business School, Taani
- Anna Suursalu (Tallinna Prantsuse Lütseum) – Sorbonne Université, Prantsusmaa
- Karl Jõgi (Tartu Jaan Poska Gümnaasium) – Norwegian Academy of Music, Norra
- Katrin Tani (Tallinna Balletikool) – London Contemporary Dance School, Suurbritannia
- Mia Erika Peterson (Tallinna Kristiine Gümnaasium) – Codarts, Hogeschool voor de Kunsten, Holland
- Robin Karl Voldemar Raidmaa (Tallinna Prantsuse Lütseum) – Stockholm School of Economics, Läti
- Kristin Leis (Gustav Adolfi Gümnaasium) – Imperial College London, Suurbritannia
- Stefan Saar (Tallinna Reaalkool) – Imperial College London, Suurbritannia
- Mette Maarit Jahu (Hugo Treffneri Gümnaasium) – University of Aberdeen, Suurbritannia
- Bali Valdur (Gustav Adolfi Gümnaasium) – University of Twente, Holland
2020
- Maksim Vassim (Narva Keelelütseum) - King's College London (International Relations), Suurbritannia
- Hanna Eliis Talving (Mahindra United World College of India) - University of Nottingham (Veterinary Medicine and Veterinary Surgery), Suurbritannia
- Lauren Elisabeth Lind (Tallinna Prantsuse Lütseum) - Imperial College London (Biochemistry), Suurbritannia
- Markus Vaher (Tallinna Reaalkool) - Institut d'études politiques de Paris (Sciences Po) (Middle Eastern and Mediterranean research), Prantsusmaa
- Hanna-Riia Allas (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Cambridge (Natural Sciences), Suurbritannia
- Nikita Žoglo (Tallinna Õismäe Vene Lütseum) - University of Cambridge (Natural Sciences Physical), Suurbritannia
- Martin Karu (Jakob Westholmi Gümnaasium) - Guildhall School of Music & Drama - BMus (Hons) (Music - Classical CounterTenor), Suurbritannia
- Ines Sandra Junti (Royal Alexandra and Albert School) - University College London (Security and Crime Science), Suurbritannia
- Artur Avameri (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Cambridge (Mathematics), Suurbritannia
- Kadri Muuga (Tallinna Reaalkool) - University of Cambridge (Natural Sciences), Suurbritannia
- Carmen Kremm (Vanalinna Hariduskolleegium) - Institut Français de la Mode (Fashion Designer), Prantsusmaa
- Konstantin Dukatš (Narva Keeltelütseum) - University of Oxford (Physics), Suurbritannia
- Laima Šusta (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (Biochemistry), Suurbritannia
- Mireena Mandel (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Loughborough University (Psychology), Suurbritannia
- Aleks Tammiksaar (Tallinna Prantsuse Lütseum) - University of Southampton (Aeronautics and Astronautics), Suurbritannia
- Artjom Pugatšov (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) - Technische Universiteit Delft (Computer Science and Engineering), Holland
- Rahel Kelus (Tallinna 21. Kool) - Universiteit Leiden (International Studies), Holland
- Kaarel Kivisalu (Tallinna Reaalkool) - University of Manchester (Mathematics and Physics), , Suurbritannia
- Margareth Olde (Tallinna Reaalkool) - Università degli studi di Padova (Psychology), Itaalia
- Jarl Patrick Paide (Tallinna Reaalkool) - The University of Manchester (Computer Science and Mathematics), Suurbritannia
- Kadi Kaldmäe (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Conservatorium van Amsterdam (Jazz song), Holland
- Andreas Simson (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (Chemistry with Medicinal Chemistry), Suurbritannia
2019
- Angelika Anette Antsmäe (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Harvard University (bioteadused), Ameerika Ühendriigid
- Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Massachusetts Institute of Technology (füüsika & arvutiteadus), Ameerika Ühendriigid
- Carmen Koov (Tallinna Prantsuse Lütseum) - Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (kooridirigeerimine), Austria
- Andreas Must (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (Chemical Engineering), Suurbritannia
- Kirke Joamets (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Cambridge (Natural Sciences), Suurbritannia
- Robin Haljak (Tallinna Reaalkool) - University of Cambridge (Natural Sciences Physical), Suurbritannia
- Ljubov Kozlova (Vanalinna Hariduskolleegium) - Plymouth College of Art (animatsioon), Suurbritannia
- Taaniel Palmiste (Hiiumaa Gümnaasium) - Manchester Metropolitan University (Creative Writing), Suurbritannia
- Grete Kurik (Rocca al Mare Kool) - University of Surrey (Nutrition and Dietetics), Suurbritannia
- Mari Liis Keevallik (Keila Kool) - Arts University Bournemouth (Film Production), Suurbritannia
- Sarah Marta Veskimägi (Li Po Chun United World College) - Bates College (Biochemistry/ neuroscience), Ameerika Ühendriigid
- Elis Roost (Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool) - Royal Northern College of Music (popmuusika - laulmine), Suurbritannia
- Kristiin-Heleen Toovis (Tallinna 21. Kool) - University of Westminster-Music (Production, Performance and Enterprise), Suurbritannia
- James Paul Arney (Miina Härma Gümnaasium) - The University of Oxford- Law (Jurisprudence), Suurbritannia
- Karl Männik (Tallinna 21. Kool) - Coventry University (Aerospace Systems Engineering), Suurbritannia
- Katarina-Emilia Kõiv (Tallinna Inglise Kolledž) - King's College London (History and International Relations), Suurbritannia
- Daniel Koch (Tallinna 21. Kool) - King's College London (Computer Science with Intelligent Systems), Suurbritannia
- Markus Meresma (Tallinna 21. Kool) - Edinburgh Napier University (Business Information Technology), Suurbritannia
- Rainer Kravets (Tallinna Reaalkool) - Aalto Yliopisto (International Business), Soome
- Dora Grents (Vanalinna Hariduskolleegium) - The Animation Workshop, Taani
2018
- Joonas Jürgen Kisel (Vanalinna Hariduskolleegium) - University of Cambridge- Matemaatika ja statistika
- Eliise Tani (H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool) - Taideyliopiston Sibelius-Akatemia- Metsasarv
- Karina Põdra (Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium) - Technische Universität München- Arhitektuur
- Siim Kaukver (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London- MSci Chemistry with Medicinal Chemistry
- Jörg Miikael Tiit (Tallinna Prantsuse Lütseum) - King's College London- Füüsika koos astrofüüsika ja kosmoloogiaga
- Karl Richard Herem (Saue Gümnaasium) - University of Surrey- Lennundusinsener
- Erik Markus Kannike (Tallinna Inglise Kolledž) - King's College London- War Studies
- Kevin Reisenbuk (Hugo Treffneri Gümnaasium) - King's College London- Arvutiteadused koos ärindusega
- Krister Kasemaa (Miina Härma Gümnaasium) - The University of Manchester- Aerospace Engineering with Management
- Birgitta Listra (G. Otsa nim Tallinna Muusikakool) - Universität für Musik und darstellende Kunst Wien- Klassikaline laul
- Johanna Kristiina Jaansoo (Hugo Treffneri Gümnaasium) - King's College London- Neuroscience
- Nikita Poljakov (Tallinna Reaalkool) - University of Bristol- Füüsika
- Johannes Vallikivi (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Edinburgh- Tehisintellekt
- Maria Keridon (Tallinna Reaalkool) - The University of Edinburgh- Biological Sciences (Biochemistry)
- Marie Olli (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Universität Leipzig- Füüsika
- Meril Mirjam Oras (Miina Härma Gümnaasium) - King's College London- Biomedical Science
- Karl Hendrik Nurmeots (Tallinna Reaalkool) - University of Toronto Mississauga- Matemaatika ja statistika
- Gundra Raissar (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Bristol- Cellular and Molecular Medicine
- Kärttu Kivinukk (Gustav Adolfi Gümnaasium) - University of Bristol- Zooloogia
- Maarja-Liisa Mark (Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium) - Arts University Bournemouth- Animation Production
2017
- Karmen Markov (Tallinna Reaalkool) - King's College London (bioteadused), London, Suurbritannia
- Eva-Maria Tõnson (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Cambridge (füüsikalised loodusteadused), Cambridge, Suurbritannia
- Taavet Kalda (Tallinna Reaalkool) - University of Oxford (füüsikalised loodusteadused), Oxford, Suurbritannia
- Hälis Rünk (Rakvere Gümnaasium) - The Royal Conservatoire of Scotland (klassikaline laul, kunstid), Glasgow, Šotimaa
- Paul Kerner (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) - Durham University (füüsikalised loodusteadused), Durham, Suurbritannia
- Beatrice Marlene Metsaorg (Tallinna Prantsuse Lütseum) - University of Edinburgh (bioteadused), Edinburgh, Suurbritannia
- Karl-Ander Kasuk (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (füüsikalised loodusteadused), London, Suurbritannia
- Hanna Maria Saik (Tallinna Reaalkool) - Univesity of Cambridge (füüsikalised loodusteadused), Cambridge, Suurbritannia
- Eliise Priiman (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium) - University of Essex (humanitaaria), Colchester, Suurbritannia
- Aleksandra Isabel Pillmann (Hugo Treffneri Gümnaasium) - King's College London (arvutiteadused), London, Suurbritannia
- Henri Kopra (Tallinna Reaalkool) - University of Nottingham (arhitektuur ja ehitus), Nottingham, Suurbritannia
- Mariann Jüriorg (Rocca al Mare Kool) - University of Surrey (kunstid), Guildford, Suurbritannia
- Hana Nisametdinova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) - Durham University (matemaatika ja majandus), Coventry, Suurbritannia
- Tobias Tammearu (Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool) - Conservatorium van Amsterdam (kunstid), Amsterdam, Holland
- Mari Ronimois (Tartu Kivilinna Gümnaasium) - San Francisco Conservatory of Music (kunstid) San Francisco, Ameerika Ühendriigid
- Taavi Tuulik (Miina Härma gümnaasium) - University College London / Università Ca' Foscari Venezia (humanitaaria), London / Veneetsia, Suubritannia / Itaalia
- Hendriico Merila (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium) - University of Southampton (matemaatika ja statistika), Southampton, Suurbritannia
- Anastasija Moskalets (Pärnu Koidula Gümnaasium) - The University of Essex (humanitaaria), Colchester, Suurbritannia
- Silver Suurorg (Tallinna Reaalkool) - Universiteit Twente (arhitektuur ja ehitus), Enschede, Holland
- Mark Joel Tamm (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Aberdeen (bioteadused), Aberdeen, Šotimaa
2016
- Andreas Palm (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Sciences Po (Sotsiaal- ja käitumisteadused) Prantsusmaa
- Annaliina Sofia Aavik (Rocca al Mare Kool) - The University of Edinburgh (Füüsikalised loodusteadused), Suurbritannia
- Edward Erelt (Tallinna Reaalkool) - University of Cambridge (Füüsikalised loodusteadused), Suurbritannia
- Georg-Henri Kaup (Tallinna Inglise Kolledž) - University of York (Humanitaaria), Suurbritannia
- Hiie Marie Uibo (Tallinna Inglise Kolledž) - King's College London (Humanitaaria), Suurbritannia
- Iris Vilu (Tallinna Prantsuse Lütseum) - University of the Arts (Kunstid), Suurbritannia
- Helen Reimand (Miina Härma Gümnaasium) - King's College London (Bioteadused), Suurbritannia
- Killu Asu (Tallinna Reaalkool) - Imperial College London (Bioteadused), Suurbritannia
- Konstantin Široki (Tallinna Õismäe Vene Lütseum) - The University of Manchester (Matemaatika ja statistika), Suurbritannia
- Kristiina Joon (Tallinna Reaalkool) - University of Oxford (Füüsikalised loodusteadused), Suurbritannia
- Lada Krutik (Sakala Eragümnaasium) - University of York (Matemaatika ja statistika), Suurbritannia
- Marcus Kiisa (Gustav Adolfi Gümnaasium) - University of California (Arvutiteadused), Ameerika Ühendriigid
- Maris Sala (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Aarhus Universitet (Sotsiaal- ja käitumisteadused), Taani
- Silver Käsper (Pärnu Koidula Gümnaasium) - Yale University (Tehnikaalad), Ameerika Ühendriigid
- Tambet Kikas (Kärdla Ühisgümnaasium) - Royal Conservatoire of Scotland (Kunstid), Suurbritannia
- Tiina Tubli (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University College of Northern Denmark (Õpetajakoolitus ja kasvatusteadus), Taani
- Timur Valitov (Narva Keeltelütseum) - University of the Arts London (Humanitaaria), Suurbritannia
- Vassili Tunjov (Narva Kreenholmi Gümnaasium) - Delft University of Technology (Tehnikaalad), Holland
- Vikki Perijainen (Tallinna Inglise Kolledž) - University of Oxford (Humanitaaria), Suurbritannia
2015
- Martin Kaio (Nõo Reaalgümnaasium) - University of Bristol, Suurbritannia (füüsika);
- Joonas Kalda (Tallinna Reaalkool) - University of Cambridge, Suurbritannia (Mathematics with Physics);
- Aksel Johannes Part (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Manchester, Suurbritannia (Politics, Philosophy and Economics);
- Alina Kurjan (Tallinna Humanitaargümnaasium) - University of Glasgow, Suurbritannia (psühholoogia ja neuroteadus);
- Heldur Harry Põlda (Tallinna Muusikakeskkool) - Guildhall School of Music and Drama, Suurbritannia (laulmine);
- Joanna Jürimäe (Kärdla Ühisgümnaasium) - University of South Wales, Suurbritannia (Theatre & Drama);
- Mikk Laanes (Tallinna Reaalkool) - University of Manchester, Suurbritannia (Civil Engineering);
- Raul Rinken (Hugo Treffneri Gümnaasium) - Imperial College London, Suurbritannia (Chemical Engineering);
- Uku-Kaspar Uustalu (Tallinna Reaalkool) - Tufts University, Ameerika Ühendriigid (Architectural, Environmental and Urban Studies);
- Rasmus Kisel (Gustav Adolfi Gümnaasium) - University of Cambridge, Suurbritannia (füüsikalised loodusteadused);
- Raul Richard Stein (Loo Keskkool) - University of York, Suurbritannia (füüsika);
- Ulla Meeri Liivamägi (Hugo Treffneri Gümnaasium) - King’s College London, Suurbritannia (English Language and Linguistics);
- Eleriin Müüripeal (Tallinna Prantsuse Lütseum) - Sibelius Academy, Soome (kooridirigeerimine);
- Gerda Raissar (Tartu Miina Härma Gümnaasium) - University of Manchester, Suurbritannia (Politics and International Relations);
- Hanna Tuus (Saaremaa Ühisgümnaasium) - University of Nottingham, Suurbritannia (Mathematics and Management);
- Heli Parašin (Gustav Adolfi Gümnaasium) - Sciences Po, Prantsusmaa (Ida- ja Kesk-Euroopa suhted);
- Iris Roost (G. Otsa nim Tallinna Muusikakool) - Sibelius Academy, Soome (kirikumuusika);
- Minna Ots (Hugo Treffneri Gümnaasium) - University of Southampton, Suurbritannia (Zoology);
- Mai-Britt Tomson (Eesti Rahvusvaheline Kool) - Oxford University, Suurbritannia (Classical Archaeology and Ancient History);
- Tatjana Ljubimtseva (Narva Keeltelütseum) - University of Bolton, Suurbritannia (Visual Effects for Film & Television).
2014
- Daniil Demišin - University of Oxford, Suurbritannia (matemaatika);
- Eleanor Ender - The University of Aberdeen, Suurbritannia (keemia);
- Erle Kont - Sibelius Academy, Soome (klarnet – klassikalise muusika interpretatsioon);
- Hanna Kamille Kiviloo - Emily Carr University of Art + Design, Kanada (3D animatsioon);
- Heiki Riisikamp - Imperial College London, Suurbritannia (arvutiteadus);
- Kadi Vaher - University of Glasgow, Suurbritannia (psühholoogia ja neuroteadused););
- Mari Liis Pedak - The University of Edinburgh, Suurbritannia (matemaatiline füüsika);
- Marina Rõbalova - VIA University College, Taani (Value Chain Management);
- Martti Rell - University of Manchester, Suurbritannia (finantsjuhtimine);
- Mikk Langeproon - Sibelius Academy, Soome (klassikalise akordioni interpretatsioon);
- Nadežda Avanessova - The University of Edinburgh, Suurbritannia (inseneriteadus);
- Stella Veski - Imperial College London, Suurbritannia (tuumafüüsika).
- Timothy Henry Charles Tamm – Harvard University, Ameerika Ühendriigid (eriala valik hiljem).
2013
- Aleksandra Jartseva – The University of Edinburgh, Suurbritannia (Biochemistry);
- Andres Erbsen – Massachusetts Institute of Technology, Ameerika Ühendriigid (Electrical Engineering and Computer Science);
- Hanna-Stina Sonts – University of Bath, Suurbritannia (Civil engineering);
- Jüri-Mikk Udam – Harvard University, Ameerika Ühendriigid (Chemical Engineering Physics and Chemistry);
- Kristo Ment – Yale University, Ameerika Ühendriigid (Physics and Astronomy);
- Ksenia Popova – Birmingham City University, Suurbritannia (Fashion Design with Design for Performance);
- Mihkel Hiob – University of Exeter, Suurbritannia (Mathematics with Finance);
- Monika Härma - Sciences Po, Prantsusmaa (Social Sciences);
- Pauline Marie Korp – Arts University Bournemouth, Suurbritannia (Visual Communication);
- Sandra Schumann – Harvard University, Ameerika Ühendriigid (Informatics and Mathematics);
- Roberth Kulbin – The University of Edinburgh, Suurbritannia (Computational Physics);
- Katriin Bachmann – Durham University, Suurbritannia (Criminology).
2012
- Anni Müüripeal - The University of Edinburgh, Suurbritannia (tsiviilehitus);
- Anton Puzõrjov - The University of Edinburgh, Suurbritannia (immunoloogia);
- Erik Tamre - Harvard University, USA (bioteadused);
- Eva-Lotta Käsper - Massachusetts Institute of Technology, USA (aju-uuringud);
- Heiki Ojasild - University of Glasgow, Suurbritannia (lennunuds- ja aeronautikaseadmete ehitus);
- Kaarin Lehemets - Royal College of Music, Suurbritannia (viiul);
- Martin Jeret - The University of Edinburgh, Suurbritannia (meditsiiniline ja bioloogiline keemia);
- Michael Florea - Imperial College London, Suurbritannia (bioloogia);
- Mirjam Mesak - Guildhall School of Music and Drama, Suurbritannia (sopran);
- Olivia Luige - The University of Edinburgh, Suurbritannia (keemia);
- Ralf Ahi – The University of Edinburgh (Rakenduskeemia koos ärijuhtimisega)
2011
- Andre Tamm – The University of Edinburgh, Suurbritannia (arvutiteadus);
- Janno Jõulu – The Arts University College at Bournemouth, Suurbritannia (arhitektuur);
- Johanna Salu – University of Oxford, Suurbritannia (eksperimentaalpsühholoogia);
- Julia Tšeglakova – Technische Universität München, Saksamaa (keemia);
- Karl Pops – Cornell University, Ameerika Ühendriigid (arhitektuur);
- Kert Pütsepp – University of Cambridge, Suurbritannia (keemia);
- Ksenia Grozdova – University of Manchester, Suurbritannia (füüsika);
- Laura Valli – University of Cambridge, Suurbritannia (arheoloogia ja antropoloogia);
- Silver Taza – The University of Edinburgh, Suurbritannia (informaatika);
- Vladislav Lušin – The University of York, Suurbritannia (lingvistika).
2010
- Kristiina Rokaševitš – Guildhall School of Music and Drama, Suurbritannia (kunstid);
- Kristjan Eerik Kaseniit – Massachusetts Institute of Technology, USA (füüsikalised loodusteadused);
- Kristiina Aare – The University of York, Suurbritannia (bioteadused);
- Erik Müürsepp – University of Bristol, Suurbritannia (bioteadused);
- Rauno Siinmaa – University of Cambridge, Suurbritannia (matemaatika ja statistika);
- Gerli Kundla – Sciences Po, Prantsusmaa (sotsiaal- ja käitumisteadused);
- Margus Potisepp – University of Edinburgh, Suurbritannia (tehnikaalad);
- Maria Toomik – University of St Andrews, Suurbritannia (matemaatika ja statistika);
- Dan Glošin – King’s College London, Suurbritannia (füüsikalised loodusteadused);
- Gleb Široki – University of Cambridge, Suurbritannia (füüsikalised loodusteadused).
2009
- Taavi Pungas – University of Cambridge, Suurbritannia (loodusteadused);
- Stanislav Zavjalov – University of Oxford, Suurbritannia (füüsika);
- Siret Lust – Guildhall School of Music and Drama, Suurbritannia (muusika);
- Arseni Timofejev – The Glasgow School of Art, Suurbritannia (arhitektuur);
- Ain Andreas Neuhaus – University of Oxford, Suurbritannia (arstiõpe);
- Merilin Piipuu – University of Essex, Suurbritannia (politoloogia ja sotsioloogia);
- Sandra Sillamaa – Royal College of Music in Stockholm, Rootsi (muusika);
- Joonas Taras – Sciences Po Paris, Prantsusmaa (rahvusvahelised suhted).
2008
- Marek Sirendi – University of Edinburgh, Suurbritannia (füüsika);
- Kristjan Põder – University of Bristol, Suurbritannia (füüsika);
- Ave Lauren – University of Cambridge, Suurbritannia (geograafia);
- Juhan Matthias Kahk – University of Oxford, Suurbritannia (keemia);
- Martin Kruusimägi – University of Leeds, Suurbritannia (tootedisain).
2007
- Mihkel Aamer – University of Bristol, Suurbritannia (inseneriteadus);
- Mariliis Voitk – University of Essex, Suurbritannia (psühholoogia ja kognitiivsed teadused);
- Mats Kuuskemaa – University of Bath, Suurbritannia (politoloogia ja majandus);
- Ellen Murula – University of Glasgow, Suurbritannia (ajalugu koos kultuuriantropoloogia ja sotsiaalteadustega)
- Kaarel Nummert – University of Cambridge, Suurbritannia (matemaatika).
2006
- Toomas Laarits – Harvard University, USA (loodusteadused);
- Holger Haas – University of Bristol, Suurbritannia (füüsika);
- Jaanika Kronberg – University of Birmingham, Suurbritannia (bioinformaatika);
- Meelis Lootus – University of Bristol, Suurbritannia (füüsika).
2005
- Juhan Aru – Humboldt-Universität zu Berlin, Saksamaa (biofüüsika);
- Ket Kalda – Unviersity of Warwick, Suurbritannia (matemaatika);
- Mattias Linnap – University of Cambridge, Suurbritannia (informaatika).
2004
- Jasper Adamson – University of Cambridge, Suurbritannia (loodusteadused);
- Kaur Adamson – University of Cambridge, Suurbritannia (loodusteadused);
- Jekaterina Jeromenok – Heinrich-Heine-Universität, Saksamaa (majanduskeemia);
- Kaidi Kuusk – University of Lancaster, Suurbritannia (juhtimine);
- Margus Maantoa – Uppsala universitet, Rootsi (tehniline füüsika);
- Siim Trumm – University of Nottingham, Suurbritannia (poliitikateadused).
Annetused stipendiumile
Noore õpetlase stipendium koosneb võrdsetes osades Eesti riigi panusest ja eraettevõtjate annetustest. Info eraisikutele ja ettevõtjatele annetuste tegemiseks on järgnev:
Makse saaja: Rahandusministeerium
Konto number:
- SEB Pank EE891010220034796011 (BIC/SWIFT: EEUHEE2X)
- Swedbank EE932200221023778606 (BIC/SWIFT: HABAEE2X)
- LHV Pank EE777700771003813400 (BIC/SWIFT: LHVBEE22)
- Luminor Bank EE701700017001577198 (BIC/SWIFT: RIKOEE22)
Viitenumber: 2800047737
Selgitus: NÕS annetus
Viimati uuendatud 13.03.2024