Archimedese värskes aastaraamatus kirjeldab Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) direktor Katrin Saks enda kogemust seoses Nordplus programmiga. „Oleme BFM-is erinevatele programmidele projekte kirjutanud päris palju. Ühed on rahastuse saanud, teised mitte, aga Nordplusi projektidega on olnud kõige lihtsam. Nordplus on olnud paindlik ja alati sobinud ka meie vajadustega,“ räägib Saks.
Ise projektis juhtiv partner olles saab palju detaile määrata. Partnerite leidmine ei olnud alguses kõige lihtsam, meil ega teistel ei olnud Nordplusi kogemust ja/või meiega koostöö tegemise kogemust. Tänaseks ei ole meil enam selliseid probleeme, pigem vastupidi. On juba koostööprojekte, mida me oleme olnud sunnitud ära ütlema, sest kõigele ei jõua pühenduda.
Partneri leidmise juures on esimene samm konkreetse inimesega kontakti saavutamine. Kõiksugused digitaalsed suhtlusvahendid on küll väga hästi arenenud, aga endiselt töötab inimliku suhtluse reegel. Kui lähed programmi toel kontakte otsima ja saad isiklikult kellegagi tuttavaks, siis pärast on kõik juba hoopis lihtsam. Programmide toetatud mobiilsusvõimalusi on rohkem kui neid kasutatakse. Eesti üliõpilane ei taha tihtilugu pikemaks ajaks välisõpingutele minna, seda erinevatel põhjustel. Lühiajalist välissuhtluse võimalust (näiteks, ei taha semestriks välismaale minna, vaid koos mõnda projekti teha) tahavad aga kõik kasutada. Nordplus on andnud meile just sellise suhtluse võimalusi. Oleme teinud juba päris palju õpitubasid näiteks koos Helsingi Metropolia Ülikooliga, kellest on saanud meie väga hea partner.
Nordplus lõi võimaluse, aitas luua sidemeid ja täna on näha, kuidas see kõik on edasi arenenud, juba Nordplusist väljapoolegi. Loome oma endiste ja praeguste Nordplusi partneritega erinevate programmide all projekte ning see on muutunud tavaliseks, loomulikuks. Kui sa tuled täna BFM-i õppima, siis sa viibid rahvusvahelises keskkonnas, kus on õpilasi 44-st riigist ja Nordplus on suuresti aidanud meil seda luua.