#ErasmusDays 2020 head näited

Erasmuse päevad on iga-aastane üle-euroopaline suursündmus, mille raames korraldatakse põnevaid ja suursuguseid üritusi, näitusi ja kohtumisõhtuid. Tänavu korraldati #ErasmusDays raames tavapärasest rohkem üritusi virtuaalselt ning lõimitult, mis võimaldas palju rohkematel inimestel programmiga tutvuda. Siinkohal jagame kolme näidet.

1. Fotonäitus ja Erasmuse veebiplatvorm (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Haapsalu Kutsehariduskeskus avas #ErasmusDays raames fotonäituse „HKHK Eurotuuril“, kus võib näha läbilõiget erinevatest välispraktikatest, õpetajate õpirännetest ja külaliste võõrustamisest. Fotonäitus on avatud HKHK fuajees, kuid osaleda saab ka virtuaalselt uuel Erasmuse veebiplatvormil.

#ErasmusDays ürituse raames  loodi ka  HKHK Erasmuse veebiplatvorm, kuhu on kogutud kõik HKHK õpirändurite praktikablogid. Õpetajad on jaganud oma väliskohtumistelt kaasa toodud mõtteid ja kogemusi ühisel Õpirändurite mõttetahvlil, kust peegeldub, kuidas nii mõndagi kasulikku on igapäevasesse töösse kasutusele võetud.

HKHK Erasmuse veebiplatvormiga saab tutvuda: https://hkhkerasmus.wordpress.com/.

2. Nadia Kuremi lauluüliõpilaste klassikontsert (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimus #ErasmusDays raames 16. oktoobril 2020 laulu eriala õppejuhi prof Nadia Kuremi üliõpilaste kontsert. Kavas olid Pergolesi, Mozart, Händel, Puccini, Bellini, Donizetti, Tšaikovski jt.

Tänu Erasmuse programmile on muusika- ja teatriakadeemiasse aastate jooksul õppima saabunud ja end Eestist aastate jooksul välismaal end täiendamas käinud palju tudengeid. Nadia Kuremi klassikontserdil astusid seekord üles lauljad Eestist, Lätist, Soomest, Prantsusmaalt, Lõuna-Koreast ja Gruusiast. Kõiki kontserdil kõlanud lugusid saab järele kuulata Youtube’ist.

 

3. Erasmuse taskuhääling (Sihtasutus Archimedes)

Iga-aastaselt on ka sihtasutus Archimedes võtnud osa Erasmuse päevadest ning tänavu tulime välja Erasmuse taskuhäälinguga, mille esimene osa avaldati 15. oktoobril. Taskuhäälingus jagavad erinevate Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse kogemusega inimesed oma lugusid. Uue taskuhäälingu eesmärk on näidata kui erinevaid võimalusi Erasmus+ ja ESK pakuvad ning julgustada kõiki pakutavaid toetusi kasutama. Üldiselt on Erasmus tuntud tudengite vahetusõppe programmina, aga tegelikult on selle sihtgrupp tunduvalt laiem ning võimalusi on igas vanuses inimestele. Õpirändama saavad minna noored, õpilased, tudengid, õpetajad ja teised haridustöötajad. Lisaks on võimalik teha rahvusvahelist koostööd hariduse valdkonnas ning seal saavad lisaks haridusasutustele osaleda ka ettevõtted, mittetulundusühingud jne. Erasmuse taskuhäälingut saab kuulata Spotifyst ning see on leitav ka Youtube’ist.

#ErasmusDays 2020 toimus 15.–17. oktoobrini ning eesmärk on Erasmus+ programmi erinevatele võimalustele. Tänavu korraldati Eestis 25 erinevat üritust. Ülevaate Eestis korraldatud üritusest leiab SIIT. Kõikide Eesti organisatsioonide korraldatud Erasmus+ ning ESK noorte- ja haridusvaldkonna projektidega on võimalik tutvuda leheküljel www.kaart.archimedes.ee.

Hashtags: 
Viimati uuendatud: 25.08.2021