Vilniuse Ülikooli rektor: oleme uhked, et saame õpetada eesti keelt

13.11.2019 toimus Vilniuse Ülikooli vastrenoveeritud eesti keele auditooriumi pidulik avamine. Renoveerimine sai teoks tänu Eesti Leedu Kaubanduskoja liikmetele ja eraettevõtjatele ning peamine roll koordineerimisel oli Eesti Suursaatkonna suursaadikul Jana Vanaveskil.

Vilniuse Ülikool on uhke, et saab õpetada eesti keelt, ütles "Aktuaalsele kaamerale" rektor Arturas Žakauskas. Rektori sõnul on eesti keele õpetamine Vilniuse Ülikoolile väga oluline, sest see aitab arendada mõlema väikeriigi kultuuri. Vilniuse ülikoolis õpetatakse eesti keelt meie Eesti keele ja kultuuri akadeemiline välisõpe (EKKAV) programmi raames.

Vilniuse Ülikooli õpetab eesti keelt sihtasutuse Archimedes poolt läkitatud lektor Eve Raeste, kelle sõnul on ülikooli toetus eesti keele õpetamisele kogu iseseisvuse taastamise järgsel ajal olnud väga suur. Ülikoolis on väike, kuid stabiilne hulk üliõpilasi õppinud eesti keelt juba 28 aastat.

"Õpilaskond on erinev. Aastate lõikes erinev. On olnud ka aegu, kus siin on õppinud 15 ja enamgi veel, praegusel hetkel on kokku 15 üliõpilast," rääkis Eve Raeste.

Ülikooli rektor loodab eesti keele õpetamist edaspidi laiendadagi. "Ma loodan, et Vilniuse Ülikool püüab kinni teised Lääne ülikoolid ja loomulikult laiendab ka eesti keele õpet. On ju õpetamine meie igapäevane töö," lausus Žakauskas. Rektor loodab, et eesti keelt ei õpi mitte ainult Leedu tudengid, vaid ka Vilniuse Ülikooli õppima asuvad välistudengid.

Allikas: https://www.err.ee/1002475/vilniuse-ulikooli-rektor-oleme-uhked-et-saame-opetada-eesti-keelt

Vaata ka AK uudist: 

 

 

Viimati uuendatud: 14.11.2019
Vaata ka teisi uudiseid