Uued eesti keele lektorid Lätis, Saksamaal ja Ukrainas

Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi (EKKAV) raames alustavad 2019. aasta sügisel uued eesti keele lektorid Lätis, Saksamaal ja Ukrainas.

2019. aasta sügisest alustab Läti Ülikoolis eesti keele ja kultuuri lektorina tööd Reti Könninge (fotol vasakul), kes on lõpetanud Tartu ülikooli eesti keele võõrkeelena õpetaja erialal. Ta on õpetanud eesti keelt näiteks Rooma Tre ülikoolis Itaalias, keeltekoolis Folkuniversitetet Tartus ning väliseesti laste- ja noortelaagrites Eestis ja Ameerika Ühendriikides.

EKKAVi toel on Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri lektor Läti Ülikoolis alates 2011. aastast ning käesoleva õppeaasta algul ootab Läti Ülikoolis ees 50 eesti keelt õppivat üliõpilast.

Greifswaldi Ülikoolis hakkab 2019/20 õppeaastal eesti keelt ja kultuuri õpetama Liina Lutsepp (fotol keskel), kes on töötanud pikka aega keele ja kirjanduse õpetajana üldhariduskoolis ning omandanud magistrikraadi eesti keele kui teise keele õpetaja erialal 2018. aastal. EKKAVi toel on Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri lektor Saksamaal Greifswaldi Ülikoolis esmakordselt alates käesolevast õppeaastast.

Lvivi Ivan Franko nimelises Rahvusülikoolis alustab 2019 sügisel eesti keele ja kultuuri lektorina tööd Heinike Heinsoo (fotol paremal), kes on töötanud Tartu Ülikoolis alates 1979. aastast, hilisemalt läänemeresoome keelte dotsendina. Ta on õpetanud eesti keelt nii Saksamaal kui Soomes ning erialaste huvide hulka kuulub lisaks vadja keel.

EKKAVi toel on Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri lektor Lvivi Ülikoolis alates 2009. aastast. Käesoleval õppeaastal on Lvivi Ülikoolis eesti keel õppeprogrammis tähtsal kohal vastavatud magistriõppekaval Baltic-Black Sea Regional Studies ning eesti keelt hakkab õppima ühtekokku 25 üliõpilast.

Viimati uuendatud: 17.09.2019
Vaata ka teisi uudiseid