Toetuse suurus

Kristjan Jaagu stipendiumi suuruse arvutamisel kasutatakse ühikuhindu, mis on kinnitatud haridus- ja teadusministri määrusega. Stipendiumi makstakse õppetöös osalemiseks ja see on tulumaksuvaba. 

Välisõpingute stipendium koosneb elamiskulu osast (fikseeritud summa iga kuu kohta) ning sõidukulu osast (fikseeritud summa edasi-tagasi reisi kohta). 

 

Stipendiumi elamiskulu osa sõltub õpingute pikkusest ning sihtmaa elukallidusest ning mis katab välismaal õppimisega seonduvad kulutused (sh majutus, õppematerjalid, kohalik transport, viisad, kindlustused jms) v.a reis, mis kaetakse eraldi sõidutoetuse määrade alusel. Elamiskulu osa stipendiumist arvestatakse iga välismaal viibitud päeva eest.

 

Stipendiumi sõidukulu osa makstakse üldjuhul kord aastas. Kui välisõpingud toimuvad kahes osas või kui välisõpingute jooksul on vahepealne lühiajaline Eestisse naasmine põhjendatud, on võimalik taotleda ka kahekordset sõidutoetust (sel juhul tuleb seda taotluses eraldi põhjendada. 

 

Stipendiumi saamise perioodil (v.a talve- ja kevadvaheajad) peab stipendiaat viibima väliskõrgkoolis. Sihtasutus võib taotletud stipendiumisummasid korrigeerida, kui taotluses näidatud summa erineb ühikuhindade põhjal arvestatud summast. Stipendiuminõukogu poolt määratud stipendiumi suurendada ei saa. 

Viimati uuendatud: 27.03.2019