Tasuta kohad suve- ja talveülikoolides

Suve- ja talvekursuste juhend

EKKAVi raames pakutakse välisüliõpilastele igal aastal tasuta õppekohti eesti keele ja kultuuri suve- ja talvekursustele. Toetatakse ainult nende õppurite osalemist suve- ja talvekursustel, kes õpivad või on varem välisülikoolis eesti keelt õppinud. Taotleja peab olema välisülikooli tudeng (BA, MA, doktorant).

Stipendium kantakse kursuseid korraldavale ülikoolile ning see katab õppetasu ja majutuse ning valikuliselt kultuuriprogrammi kulud. Sõidukulud Eestisse ja tagasi on stipendiaadi kanda.

 

 

2020. aasta sügisvoorus pakume EKKAV talvekursuste stipendiumi raames 20 tasuta kohta Tallinna Ülikooli eesti keele veebikursustele 11.-22.01.2021. Kursused toimuvad reaalajas Zoomi keskkonnas. Vaata lähemalt: https://winterschool.tlu.ee/estonian-language-a1-2-and-higher-online-edition/.

Lisaks on stipendiaadil võimalik osaleda inglisekeelsel soome-ugri kultuure ja rahvaid tutvustaval veebikursusel 9.-23.01.2021. Vaata lähemalt: https://winterschool.tlu.ee/introduction-to-estonia-and-finno-ugric-cultures-and-nations-online-edition/.

 

Taotluse saab esitada elektroonilises taotlussüsteemis: https://taotlused.archimedes.ee/ ning vajalikud kandideerimisdokumendid on (1) vormikohane taotlus ja (2) soovituskiri õppuri eesti keele lektorilt.

 

 

TAOTLUSTÄHTAJAD:

  • Eesti keele talviste veebikursuste stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 2.11.2020. Taotlusvoor avatakse 5. oktoobril.

 

Stipendiaadid valib ja kinnitab EKKAVi nõukogu. Stipendiaatide nimekirjad selguvad kuu aja jooksul peale taotlustähtaega.

 

Kontaktisik: Tiiu Tuisk, Tiiu.Tuisk@harno.ee.

Viimati uuendatud: 02.10.2020