Stipendiumi suurus

TÄHELEPANU: alates 1. augustist 2020 haldab Kristjan Jaagu stipendiumeid Haridus- ja Noorteamet. Ajakohast infot leiate ameti kodulehelt. Siinse lehekülje infot enam ei uuendata.

 

Kristjan Jaagu stipendiumi suuruse arvutamisel kasutatakse ühikuhindu, mis on kinnitatud haridus- ja teadusministri määrusega.

Välisõpingute stipendium koosneb elamiskulu osast (fikseeritud summa iga päeva kohta) ning sõidukulu osast (fikseeritud summa edasi-tagasi reisi kohta).

Stipendiumi elamiskulu osa sõltub õpingute pikkusest ning sihtmaa elukallidusest ning see on mõeldud välismaal õppimisega seonduvate kulutuste katmiseks (sh majutus, õppematerjalid, kohalik transport, viisad, kindlustused jms). Elamiskulu osa stipendiumist arvestatakse iga välismaal viibitud päeva eest. Reisikulude katmiseks on mõeldud stipendiumi sõidukulu osa ning selle jaoks on kehtestatud sõidutoetuse määrad.

Stipendiumi sõidukulu osa makstakse üldjuhul kord aastas. Kui välisõpingud toimuvad kahes osas või kui välisõpingute jooksul on vahepealne lühiajaline Eestisse naasmine põhjendatud, on võimalik taotleda ka kahekordset sõidutoetust (sel juhul tuleb seda taotluses eraldi põhjendada). 

 

Stipendiumi saamise perioodil (v.a talve- ja kevadvaheajad) peab stipendiaat viibima väliskõrgkoolis. Haridus- ja Noorteamet võib taotletud stipendiumisummasid korrigeerida, kui taotluses näidatud summa erineb ühikuhindade põhjal arvestatud summast. Stipendiuminõukogu poolt määratud stipendiumi suurendada ei saa. 

Viimati uuendatud: 23.11.2021