Sihtasutus Archimedes peatab Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksed 10. aprillini

Sihtasutus Archimedes peatab kõigi Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksete tegemise 10. aprillini. Soovitame välislähetustega seotud uusi kulutusi mitte teha ning kaaluda üritusel osalemise vajalikkust, võttes arvesse kõiki riske - nii terviseriske kui ka võimalikku tühistamist. 
 
Terviseamet soovitab seoses koroonaviiruse levikuga tõsiselt kaaluda, kas välisriigis toimuval üritusel osalemine on hädavajalik. Tasub tähele panna, et viiruse tõttu tühistatakse mitmeid üritusi ka nendes paikades, mis täna ohupiirkondade hulgas ei ole.
 
Enne 10. märtsi tehtud kulutuste osas hindame kulude katmise võimalust iga juhtumi puhul eraldi. Alates 10. märtsist tehtud välislähetusega seotud kulutused ei kuulu ürituse ärajäämisel kompenseerimisele. Saadame igale stipendiaadile lähipäevil kirja täpsemate juhistega, milliseid dokumente palume esitada lähetuse ärajäämisel.
 
Kui otsustate välislähetuse siiski ette võtta, teete seda enda vastutusel. Kindlasti soovitame sellisel juhul teha reisitõrke laiendatud kaitsega kindlustus. 
 
Rõhutame seda, et kui üritus toimub ja seal osalete, siis kindlasti ei jää te stipendiumist ilma. Katame tagantjärele lähetusega seotud kulud vastavalt stipendiumijuhendis toodud metoodikale.
 
Kuigi hetkel on ettemaksed peatatud, siis see ei mõjuta tulevasi stipendiumitele kandideerimise tähtaegu.
Viimati uuendatud: 11.03.2020
Vaata ka teisi uudiseid