Registreerimine

Tähelepanu! Alates 2020. aasta taotlusvoorust on Erasmus+ programmis kasutusel 2 erinevat registreerimisviisi: OID-kood ja PIC-kood.

  • OID-kood on vajalik osalemiseks programmi nendes tegevustes, mida viivad ellu Erasmus+ riiklikud agentuurid, Eestis SA Archimedes, nt õpirändeprojektid, strateegilise koostöö projektid (sealhulgas koolidevahelised koostööprojektid).

  • PIC-kood on vajalik osalemaks Euroopa Komisjoni Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Rakendusameti​ (EACEA) läbiviidavates alltegevustes, nt Knowledge Alliances, Sector Skills Alliances jne.

 

Kõigepealt kontrolli, kas asutusel juba on OID-kood (kõigile neile organisatsioonidele, mis on juba Erasmus+ programmis osalenud, on OID automaatselt loodud). Sellisel juhul uut registreeringut vaja ei ole!
Soovitame kasutada laiendatud võimalustega otsingut (advanced search), see annab täpsema tulemuse.
 

Kui asutusel ei ole OID-koodi, siis:

  • Loo kasutaja Euroopa Komisjoni veebirakenduste kasutajate autentimisteenuse „EU Login“ lehel

  • Logi loodud kasutajaga sisse organisatsioonide registreerimise süsteemi kodulehele.

  • Täida ära kõik portaalis ette nähtud väljad (vahepeal salvestada ei saa). Määra kindlasti lisaks endale ka teisi volitatud kasutajaid. Kui jääd hätta, on abi inglisekeelsest kasutusjuhendist.
  • Pärast vormi esitamist (Register my organisation), tekib 9-kohaline kood, mis koosneb E-tähest ja 8 numbrist (Organisatsiooni ID ehk OID), mis on nüüd ja edaspidi seotud konkreetse organisatsiooniga. Numbri olemasolu on taotlemise eelduseks. 

Juhul, kui asutus osaleb ka sellistes Erasmus+ projektides, mida koordineerib EACEA (sellised võimalused on kõrg- ja ametikoolidel), peab asutusel endiselt olema ka kehtiv PIC-kood. PIC koodi registreerimine, asutuse andmete muutmine, dokumentide üleslaadimine jms leiab aset siin.

Viimati uuendatud: 06.12.2019