Prestiižne stipendium ootab taotlejaid

1. juulil on Noore õpetlase stipendiumi tähtaeg, millega toetatakse gümnaasiumilõpetajaid, kes on oma haridustee jätkamiseks valinud ülikooli väljaspool Eestit. Kokku antakse välja 20 stipendiumit.

Sihtasutus Archimedese kõrgharidusprogrammide juhi Katrin Kiisleri sõnul oodatakse stipendiumit taotlema gümnaasiumilõpetajaid, kes soovivad oma esimese kõrghariduse omandada välisriigis.

 „Stipendium on mõeldud noortele, kes lähevad rakendus- või bakalaureuse kõrghariduse kraadiõppesse. Väärib märkimist, et antud toetuse puhul tegemist Eesti ettevõtjate eraalgatusega. Pool stipendiumi mahust tuleb riigilt ja pool annetustest,“ tutvustas ta.

Kiisler märkis, et stipendiumile lisaks pääseb õppur Eestis võrdlemisi haruldasse klubisse, kus oma tuge pakuvad nii endised stipendiaadid kui stipendiumi toetajad.

„Võrgustik tagab, et sa ei lähe välisriiki üksinda – sul on välismaale õppima minnes olemas inimesed, kellele helistada või kellega suhelda, kui peaks tekkima mõni mure. See võrgustik on väärtuslikum, kui ühekordne rahaline toetus,“ sõnas Archimedese kõrgharidusprogrammide juht.

Stipendiumi saamiseks tuleb välismaa ülikooli vastuvõetud noorel edastada komisjonile ülevaade oma õpitulemustest ja motivatsioonikiri. Kandideerijatest valitakse välja parimad, keda ootab ees vestlus, mille tulemusena tehakse lõplik stipendiaatide valik.

„Umbes pooled taotlejad jõuavad intervjuudeni ja nendest omakorda kaks kolmandikku saavad stipendiumi.

Minu soovitus on, et põlemist peab olema! Peab olema näha, et valitud eriala paneb teil silmad särama ning soov on Eestis midagi muuta ja ära teha,“ ütles Kiisler.

 

Tänavu 15. korda jagatava Noore õpetlasesStipendiumi abil on välismaale õppima läinud kokku 166 noort. Tänavuse aasta stipendiumi annab üle Eesti Vabariigi peaminister.

Stipendiumi ja taotlemise kohta loe lähemalt siit: http://haridus.archimedes.ee/noore-opetlase-stipendium
 
Foto: 2018. aasta Noore õpetlase stipendiumi andis üle Eesti Vabariigi riigipea Kresti Kaljulaid.
Viimati uuendatud: 26.06.2019
Vaata ka teisi uudiseid