Poola

Poola Teaduste Akadeemia pakub Euroopa Liidu ja Poola riigi ühise panusena algatud stipendiumi PASIFIC. Sellel aastal (2021) võetakse taotlusi vastu kaks korda aastas

Toetust on võimalik taotleda kaheks aastaks ühes vabalt valitud  Poola Teaduste Akadeemia (PAS) instituutidest.  Stipendiaadil on vabadus valida oma uurimisala, uurimistöö juhendaja, vastuvõtev instituut ning lähetuse organisatsioonid, kes sobivad kõige paremini teadustööks ja karjääri arendamiseks.

PASIFIC stipendiaatidele pakutakse igakuist hüvitist umbes 2500 eurot neto. Neile, kes otsustavad koos perega Poola minna, saavad taotleda peretoetust. Lisaks määratakse teadusuuringute eelarve, kuni 93 000 eurot projekti kohta.

Stipendiumi taotlejad peavad vastama kahele kriteeriumile:  

  • omama doktorikraadi või sellega võrdustatud 4-aastast teadustööga tegelemise kogemust ning eelnev kraad doktorikraadi tegemiseks;
  • täitma MSCA õpirände reegleid. See tähendab, et taotleja ei tohi olla Poolas elanud ega töötanud kauem kui üks aasta enne seatud stipendiumi tähtaega eelnenud kolmel aastal.

Taotluse esitamine toimub läbi elektroonilise taotlussüsteemi  SEA System. Esimene taotlusvoor avaneb 15. märts kuni 30 juuni 2021. Teine taotlusvoor avaneb 15. september kuni 30. detsember 2021.  

Täpsemat informatsiooni leiab allolevatelt lingilt: PASIFIC

Kontakt

Välisriikide stipendiumide kontaktisik Haridus-ja Noorteametis on Liis Uulman  (liis.uulman@harno.ee, tel. 699 9395)

Viimati uuendatud: 09.04.2021