Partneriotsingud ja kontaktseminarid

Koostööpartnerite leidmise võimalusi:

Kontaktseminarid

Kontaktseminar on Erasmus+ programmiga liitunud riigi agentuuri korraldatud sündmus koostööpartnerite leidmiseks. Seminaril osalevad partneriotsijad kogu Euroopast, tutvutakse kolleegidega, moodustatakse töögrupid vastavalt huvipakkuvatele teemadele ning harjutatakse nõuetekohase projektitaotluse vormistamist rahvusvahelises meeskonnas.

Ühest asutusest saab reeglina osaleda üks inimene, seminari töökeeleks on enamasti inglise keel. Kontaktseminaril osalemisel tulevad kasuks suhtlemisoskus ja aktiivsus kontaktide loomisel.

Kui oled esmakordselt kontaktseminarile minemas, siis loe Võrumaa Keskraamatukogu arendusjuhi Merle Koigi soovitusi EPALE ajaveebist. Lisaks vaata ka alljärgnevast videost lähemalt, millega soovitab kontaktseminaril osaledes arvestada projektijuht Margit Düüna Koolituskeskusest Osilia. 

 

Erasmus+ rahvusvahelised seminarid 2018. aasta sügisel:

 

Erasmus+ kontaktseminar koolidele "Using eTwinning in KA2 School-To-School Partnerships"
Toimumise aeg ja koht: 29. august - 1. september 2018, Praha, Tšehhi
Seminari eesmärgiks on tutvustada kahte suurepärast rahvusvahelise koostöö võimalust koolidele: Erasmus+ koolidevahelised koostööprojektid ja eTwinning. Lisaks on võimalus leida partnerkoole tulevikukoostööks. Seminarile oodatakse rahvusvahelisest koostööst ja eTwinningust huvitatud õpetajaid, kes tegelevad õpilastega vanuses 12-18. 
Kontaktseminari tutvustus
Eelarve: osavõtutasu ei ole, korraldaja hüvitab seminari toimumise ajal majutuse-, toitlustuse- ja programmiga seotud kulud. Taotlema peaks Prahasse sõiduga seotud kulude hüvitamist.
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

Erasmus+ kontaktseminar koolidele "Inclusive education – a road to social inclusion"
Toimumise aeg ja koht: 12. - 14. september 2018, Bratislava, Slovakkia
Seminarile oodatakse rahvusvahelisest koostööst huvitatud koolijuhte ja õpetajaid, kes tegelevad õpilastega vanuses 10-14. Seminari tulemusena on võimalik leida rahvusvahelisi partnereid, kellega alustada Erasmus+ koolidevahelist koostööprojekti kaasava hariduse teemadel. 
Kontaktseminari tutvustus
Eelarve: osavõtutasu ei ole, korraldaja hüvitab seminari toimumise ajal toitlustuse- ja programmiga seotud kulud. Taotlema peaks majutuse- ja reisiga seotud eelarvet. 
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

Erasmus+ kontaktseminar "Enhancing Digital Competences in Education and Training"
Toimumise aeg ja koht: 19. - 22. september 2018, Tallinn, Eesti
Juba kolmandat korda korraldab SA Archimedes rahvusvahelise haridusalase kontaktseminari IKT ja digioskuste teemal. Seminarile oodatakse ligi 70 õpetajat, koolijuhti, õppejõudu ja koolitajat üle Euroopa, sh Eestist, et koos jagada kogemusi, millised on viimased arengud IKT kasutamises alusharidusest täiskasvanuõppeni ning otsida koostööpartnereid Erasmus+ strateegiliseks koostööks. Seminarile on oodatud rahvusvahelisest koostööst huvitatud haridustöötajad.
Kontaktseminari koduleht 
Eelarve: seminari osavõtutasu on 750 eurot, mis katab kõik osalemisega seotud kulud (sh majutus, toitlustus). Lisaks tuleks kindlasti taotleda Tallinnasse sõiduga seotud eelarvet.
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

Õppevisiit koolijuhtidele "Professional and Leadership Development Training in a Finnish context“
Toimumise aeg ja koht: 30. september - 4. oktoober 2018, Joensuu, Soome
Kolmepäevase visiidi käigus tutvutakse põhjalikult Soome haridussüsteemi, koolijuhtimise ja õpetajakoolituse heade praktikatega. Õppekäik annab võimaluse külastada Joensuu piirkonna koole, tutvuda ja alustada rahvusvahelise koostööga nii Soome kui teiste Euroopa koolidega.
Õppevisiidi lähem tutvustus
Eelarve: osavõtutasu ei ole, korraldaja hüvitab seminari toimumise ajal majutuse-, toitlustuse- ja programmiga seotud kulud. Taotlema peaks Joensuusse sõiduga seotud kulude hüvitamist. 
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

Erasmus+ alushariduse kontaktseminar "Participating and Learning Child"
Toimumise aeg ja koht: 7. - 10. oktoober 2018, Tampere, Soome
Seminarile oodatakse rahvusvahelisest koostööst huvitatud koolieelsete lasteasutuste töötajaid (lapsed vanuses 3 - 8). Seminaril keskendutakse osaluspedagoogikale lasteaias, võimalik on leida koostöökontakte teistest Euroopa riikidest ning alustada Erasmus+ koolidevahelist koostööd.
Kontaktseminari tutvustus ja koduleht
Eelarve: osavõtutasu ei ole, korraldaja hüvitab seminari toimumise ajal majutuse-, toitlustuse- ja programmiga seotud kulud. Taotlema peaks Tamperesse sõiduga seotud kulude hüvitamist.
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

Erasmus+ kontaktseminar koolidele "Education for Democratic Citizenship in Erasmus+ School Exchange Partnerships"
Toimumise aeg ja koht: 18. - 21. oktoober 2018, Freiburg, Saksamaa
Seminarile oodatakse rahvusvahelisest koostööst huvitatud koolijuhte ja õpetajaid, kes töötavad lastega vanuses 6 - 16 eluaastat. Seminaril keskendutakse kodanikuhariduse ja demokraatia teemadele, võimalik on leida koostöökontakte teistest Euroopa riikidest ning alustada Erasmus+ koolidevahelist koostööd.
Kontaktseminari lähem tutvustus ja programm
Eelarve: osavõtutasu ei ole, korraldaja hüvitab seminari toimumise ajal majutuse-, toitlustuse- ja programmiga seotud kulud. Taotlema peaks Freiburgi sõiduga seotud kulude hüvitamist.
Taotluste esitamise tähtaeg: 24.mai

 

Koostööpartneri otsingud

Kui teil on olemas Erasmus+ projekti idee ja plaan selle teostamiseks ning te teate ka seda, millise oskusteabe ja kogemustega partnereid oma projekti vajate, siis saatke sihtasutusele Archimedes partneriotsingu kiri. Kirja levitatakse Erasmus+ agentuuride võrgustiku kaudu võimalikele partneritele kogu Euroopas. Asutused, kel on samad huvid, võtavad teiega ise ühendust. (Partneriotsingu kvaliteedi eest vastutab üksnes koostööpartnerit leida sooviv asutus.)

Viimati uuendatud: 25.05.2018