Otsime eksperte Kristjan Jaagu taotluste hindamiseks

 

 

 

 

 

 

 

Kristjan Jaagu programm on juba 15 aastat pakkunud edukatele üliõpilastele ja noorteadlastele stipendiumeid õppe- ja teadustööks välismaal. Eesmärgiga muuta stipendiumite väljaandmist veelgi lihtsamaks ja läbipaistvamaks on programmi nõukogu otsustanud eeloleval õppeaastal muuta stipendiumite väljaandmise ja taotluste hindamise põhimõtteid. Muutus suurendab senisega võrreldes oluliselt ekspertide rolli taotluste hindamises, muuhulgas kaasame eksperte ka lühemate välislähetuste ja välisõpingute taotluste hindamisse.

Sellega seoses otsib Sihtasutus Archimedes eksperte, kes on valmis aastaringselt Kristjan Jaagu taotluste hindamises osalema.

Kristjan Jaagu programmil on aastas 7 erinevat tähtaega, hindamise perioodid langevad maisse, juunisse, oktoobrisse, detsembrisse, märtsi ja aprilli. Kõik eksperdid ei pea kõikides hindamistes osalema.

Kaasatud eksperidel tuleb hinnata taotlusi oma valdkonnas laiemalt, mitte vaid kitsal erialal. Peamiseks hindamise kriteeriumiks on seejuures taotleja motiveeritus ning välislähetuse või -õpingute vajalikkus taotleja senise tegevuse taustal. Erinevate stipendiumi liikide puhul eeldab ühe taotluse hindamine erineva mahuga tööd ja on ka erinevalt tasustatud. 

Ekspertidelt eeldame:

  • teaduslikku kraadi (teadusmagister, doktor vm);
  • vähemalt kolmeaastast kõrgkoolis töötamise kogemust;
  • isiklikku rahvusvahelises õpi- või teadlasrändes osalemise kogemust;
  • magistrantide või doktorantide juhendamise kogemust.

Valmisoleku kinnitusega koos palume saata oma CV (või lisada lingi sellele Eesti Teadussüsteemis). Esitatud CV peab kinnitama eeltoodud nõuete täitmist. Oma valmisolekust enne 5.06.2017 teada andnutel on võimalik osaleda juba 1. juuni taotlusvooru esitatud taotluste hindamisel.

 

Oma huvist ja valmisolekust palume teada anda: Eliisa Sokk (eliisa.sokk@archimedes.ee, tel 699 6496).

Vaadake lisaks: Kristjan Jaagu programm

Viimati uuendatud: 30.05.2017
Vaata ka teisi uudiseid