Õppevisiidid Islandile ja Soome on olnud väga edukad!

Käesoleval aastal on meie riiklike kõrgharidusprogrammide bürool õnnestunud tänu Põhjamaade Ministrite Nõukogu Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi toetusele käia kahel õppevisiidil, mille käigus saime tutvuda oma välismaiste kolleegide parimate praktikate, tööprotsessi kitsaskohtade kui ka leitud lahendustega.

Augustis leidis aset õppevisiit Islandile, kus külastasime „Islandi Archimedest“ ehk RANNIS (The Icelandic Centre for Research). Novembris väisasid riiklike kõrgharidusprogrammide büroo kolleegid Soome agentuuri EDUFI (Finnish National Agency for Education). Mõlema asutuse puhul on ühisosa meie sihtasutusega küllalt suur, mistõttu kujunesid külastused väga harivaks. Lisaks kogemuste jagamisele täiendasime teadmisi kõrghariduse stipendiumi programmide, kommunikatsiooni, erinevate taotlussüsteemide ja protsesside osas. Samuti täitsime teise eesmärgi - aktiviseerisime ja edendasime Skandinaavia ja Baltimaade vahelist koostööd.

Sihtasutuses Archimedes on lähiajal toimumas suured muutused – lähitulevikus planeeritakse haridus- ja teadusministeeriumi haldusala asutuste liitumist. Sarnast protsessi on viimastel aastatel läbi teinud nii Soome kui ka Islandi asutused, mida külastasime. Nende kogemused ja ülevaade struktuaalsetest muutustest on aidanud meil mõista tulevate muutuste positiivseid külgi ja ka tõenäolisi raskuspunkte. Tänu nende kogemustele oskame olukorda paremini hinnata ja lahendusi pakkuda. Lisaks sellele saime palju uusi ideid, kuidas arendada stipendiumi teostamise protsesse kui ka kommunikatsioonitegevusi.

Õppevisiidid tugevdasid organisatsioonide ja konkreetsete teemadega tegelevate spetsialistide vahelist koostööd. Saime palju mõtteainet ning põnevaid ideid, mida enda igapäeva töös rakendada loodame.

Viimati uuendatud: 20.11.2019
Vaata ka teisi uudiseid