Mainekale stipendiumile kandideeriti üle Eesti

Eelmisel nädalal oli Noore õpetlase stipendiumi tähtaeg, kuhu laekus taotlusi üle terve Eesti. Tallinna, Tartu ning Pärnu õpilaste kõrval oli esindatud Toila, Kärdla ja Narva-Jõesuu. Kokku esitas stipendiumitaotluse 43 noort.

 

Noore õpetlase stipendiumi algataja ja nõukogu liikme Tõnu Peki sõnul on stipendiaatide valikul toetajatele ning riigile oluline, et stipendiaate tuleks võimalikult paljudest Eesti koolidest. 

 

„Stipendiumi saamine tähendab lisaks ühekordsele 4000-eurosele toetusele ka seda, et saad osaks stipendiumi vilistlaste ja toetajate võrgustikust. Need inimesed aitavad aitavad üksteist selleks, et võõral maal uues keskkonnas hakkama saada,“ selgitab Pekk. 

 

„See tähendab ka seda, et iga stipendiaat on omamoodi saadik, kes aitab koolikaaslastel tulevikus oma unistuste ülikooli ja eriala leida. Sellepärast ongi oluline, et kandidaadid tuleksid lisaks Tallinna ja Tartu eliitkoolidele ka mujalt,“ lisas ta.

 

Nagu piirkonnad, kus tulevased tudengid tulevad, olid ka tänavused kandideerijate soovitud õppimise sihtkohad erinevad. Esindatud olid nii maailma tippülikoolid nagu Harvard, Cambridge, Oxford ja Massachusetts Institute of Technology kui ka paljud teised kõrgetasemelised ülikoolid Ühendkuningriigis, Hollandis, Ameerika Ühendriikides, Austraalias ning Soomes ja Lätis.

 

Samuti oli mitmekesine noorte erialavalik. Õppima planeeritakse minna nii füüsikat, keemiat, arvutiteadusi ja inseneriteadusi kui ka kooridirigeerimist, laulu ja animatsiooni.

 

Esimese vooru edukalt läbinud kandidaatidega toimub vestlus, mille põhjal otsustatakse need noored, kellele makstakse õpingute toetamiseks välja stipendium. Noore õpetlase stipendiumi eesmärk on, et noored rakendavad omandatud tarkusi pärast õpingute lõppu Eesti hüvanguks.

 

Foto on tehtud on 2018. aasta Noore õpetlase stipendiumi pidulikul üleandmisel.

Viimati uuendatud: 08.07.2019
Vaata ka teisi uudiseid