Läti tudengid kirjutasid eesti keelele oodi!

Eesti keele ja kultuuri akadeemiline välisõpe raames eesti keelt õppivad Läti tudengid osalesid koos oma lektori Anette Rossiga loomevõistluse "Ood eesti keelele" lõppvoorus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis ning pälvisid võistlusel parima naabri eripreemia.

Jaanuaris kuulutasid Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Haridus- ja Teadusministeerium välja loomevõistluse, kuhu oli oodatud 15-26-aastaste noorte erinevates žanrites tööd, mis sobivad üldpealkirja alla „Ood eesti keelele“. Oodi vormiks võib olla kõne, räpp, luuletus või luulekava, laul, reklaam, filmiklipp, Eesti tunnuslause, disainitud ese vm. Žanripiirangud puuduvad, peaasi, et tegu on noorte omaloominguga.

Tänaseks toimunud loomevõistluse lõppvoorus osalesid ka EKKAVi raames eesti keelt õppivad Läti noored. Parima naabri eripreemia pälvisid Läti Ülikooli tudengid Annija Rošāne, Ance Egija Stafecka, Elvīra Kalniņa, Māra Karlsone video „Kadunud eesti keel“ eest. Võistlusele esitati kokku 77 tööd 29 õppeasutusest. Lõppvoorus esitlesid oma loomingut žürii poolt valitud 42 töö autorid. Parimatest võistlustöödest valmis ka e-kogumik.

Rohkem infot loomevõistluse tulemuste kohta leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

 

Fotol on eesti keelt tudeerivad Läti tudengid koos lektor Anette Ross`iga.

 

Viimati uuendatud: 10.05.2019
Vaata ka teisi uudiseid