Korduma kippuvad küsimused

Milline peaks olema välisülikooli kinnituskiri?

Taotlemiseks on sobiv meili teel saadetud ametliku kinnituskirja koopia, erandkorras ka nt meilivahetus, mis tõendab, et välisülikooliga on suhted loodud. Stipendiumi määramisel tuleb igal juhul esitada välisülikooli poolt väljastatud kinnituskirja originaal, mis tõendaks, et taotleja on välisülikooli doktoriõppesse vastu võetud.

 

Milline peaks olema Eesti kõrgkooli kinnituskiri tööle võtmise kohta?

Tegemist on kõrgkooli poolt väljastatud ametliku kinnituskirjaga, mis sisuliselt kinnitaks, et ülikoolil on sellise doktorikraadiga spetsialisti vaja. Dokument ei pea sisaldama kinnitust, et ülikool igal juhul inimese tööle võtab, kuna sellist kinnitust ei ole neil võimalik üldjuhul väljastada.

 

Kas võib kandideerida ka siis, kui magistriõppe lõpetamine toimub kevadel ja kandideerimise hetkel on magistriõpingud veel lõpetamata?

Kirjeldatud juhul on võimalik stipendiumi taotleda tingimusel, et vastava aasta sügisest alustatakse õpinguid doktoriõppes.

 

Kas võib kandideerida, kui juba ollakse välisülikoolis doktoriõppes, nt esimesel/teisel kursusel (st stipendiumi taotletakse doktoriõpingute jätkamiseks)? 

Stipendiumi on võimalik taotleda doktoriõpingute jätkamiseks.

Viimati uuendatud: 10.08.2016