Kajastustekonkurss Õpiränne Euroopasse ja tagasi

Erasmus+ programmi kajastustekonkurss „Õpiränne Euroopasse ja tagasi“ on mõeldud üld-, kutse- ja täiskasvanuhariduse õpirändeprojektides osalenud kutseõpilastele ja haridustöötajatele. 

Kord aastas toimuval konkursil jagavad õpirändurid oma inspireerivaid kogemusi lugude, fotode, blogide ja esseede näol.

Kategooriad:

HARIDUSTÖÖTAJATE ÕPIRÄNDE ESSEED

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKAFOTOD

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKALOOD

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKABLOGID

 

 

2016. aastal tunnustasime:

HARIDUSTÖÖTAJATE ÕPIRÄNDE ESSEED

Pavel Alonov (Tallinna Pae Gümnaasium): "Tänu Soome õpirändele tekkis meil midagi enamat, kui tavaline professionaalne koostöö. Meie vahel tekkis usaldus, mis hiljem avaldus ka kooli turvalisemas keskkonnas."

Maria Jürisson (Luua Metsanduskool): "Iga õpiränne annab midagi: uued kontaktid, inglise keele praktiseerimine ja pidev erialane professionaalne areng – see on edu alus!"

Svetlana Smirnova (OÜ Vestifex): "Oleksite pidanud nägema minu kolleege  kui nad esitlesid oma maad. Kõik nad tahtsid esitada oma kultuuri väärtusi niivõrd uhkelt ja ettevaatlikult nagu hoiaksid käes  kõige õrnemat  ja hinnalisemat materjali."

 

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKAFOTOD

Tallinna Ehituskooli mööblirestauraatori eriala õpilane Päär-Joonap Keedus: „Kogu eestlaste kamp välispraktika lõpus nautimas (kujuteldavat) Rachmaninovi prelüüdi värskelt oma kätega restaureeritud tiibklaveril“. Päär-Joonap käis erialapraktikal Itaalias, Nicoteras 2016. aasta kevadel.

Tartu Kutsehariduskeskuse koka eriala õpilane Mairi Heinmann:" Kokapraktika ja huvitav proovilepanek vahemere toitudega". Mairi käis 2016. aasta kevadel praktikal Hispaanias, Valencias.

 

Järvamaaa Kutsehariduskeskuse õppur Maret Võrno: "Diki-diki usalduse võitmine ei olnud kerge". Maret käis 2016. aasta kevadel Poolas Wroclawi loomaaias praktikal.

Facebooki lemmikuks osutus Kadri Kõomägi Räpina Aianduskoolist. Maastikuehitaja käis 2016. aasta kevadel praktikal Sloveenias.

Tutvu kõikide võistlustulle saadetud fotodega konkursi Facebooki lehel.

 

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKALOOD

 

Kadri Kalle (Tartu Kutsehariduskeskus): "Kunagi ei tohi alahinnata lihtsat huvi ülesnäitamist teiste inimeste tegemiste vastu, ning seda tutvumise algusest peale."

 

Liane Mäesalu (Räpina Aianduskool): "Ei tähenda siinkohal vanus (olen 43 aastane) ega haigus, tuleb vaid tahta ja eneses kindel olla."

Sander Raudauk (Kehtna Kutsehariduskeskus): "Kui oled kunagi mõelnud välispraktikale minna, siis soovitan kindlalt. Peale tasuta reisimise, saad ka kogemuse, mis annab sulle hulgaga juurde enesekindlust ja suhtlemisoskust."

 

KUTSEÕPPURITE PRAKTIKABLOGID

I koht – Margus Teska (Tartu Kunstikool) – loe Marguse praktikablogi

I koht – Erika Kolk ja Sirli Metsamäe (Haapsalu Kutsehariduskeskus) – loe Erika ja Sirli praktikablogi

III koht – Anne Nõlvak (Tallinna Teeninduskool) – loe Anne praktikablogi

Viimati uuendatud: 14.11.2018