Esimene uue Erasmus+ programmi taotlusvoor tuleb juba 11. mail

Äsja vastu võetud Erasmus+ järgmise seitsme aasta programmi esimesed rahastusvoorud jõuavad kätte juba õige pea. Toetust saab taotleda 11. mail ja 20. mail 2021.

Programmi eesmärk on kaasata varasemast enam eri kultuurilise, sotsiaalse ja majandusliku taustaga inimesi ning neid, kes elavad äärealadel või maapiirkonnas. Samuti toetab programm Euroopa rohepööret ning aitab kaasa haridus- ja koolitussüsteemide digiüleminekule.

Uus tegevuskava pakub võimalusi välismaal õppimiseks, välispraktikaks ja töötajate vahetuseks. Osalema oodatakse nii kooli- ja üliõpilasi, kutseõppureid, täiskasvanud õppijaid, aga ka noorsootöötajaid, sporditreenereid. Lisaks saab programmi kaudu korraldada noortevahetusi.

Projektikonkursist võivad osa võtta kõik hariduse-, koolituse-, noorte ja spordi valdkonnas tegutsejad. Õpirände kõrval paneb uus programm rõhku ka rahvusvahelistesse koostööprojektidesse, mille osapoolteks on kõrg- ja üldhariduskoolid, elukestva õppe keskused, noorte- ja sotsiaalorganisatsioonid ja teised haridusvaldkonna asutused.

Tõstes esile Erasmus+ olulisust sidusa ja kokkuhoidva Euroopa kujundamisel, on uue programmiperioodi eelarve varasemast ligi kaks korda suurem. Sedapuhku saab toetust küsida 28 miljardi euro ulatuses. Võimalus programmi kaudu õppida ja end arendada avaneb kuni 10 miljonil eri vanuses ja eri taustaga eurooplasel.

Kõik, kes soovivad uue Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi kohta rohkem infot, on oodatud liituma meie e-festivaliga 16. aprillil. Koos tähistame uut programmiperioodi ja leiame vastused kõikidele küsimustele, mis puudutavad uusi projektitüüpe, muutunud taotlustingimusi ja koostöövõimalusi üle Euroopa.

Päeva vältel saab osa võtta põnevatest virtuaalsetest töötubadest ja vestleme põletavatel ühiskondlikel teemadel, mis aitavad Euroopat edasi viia. Üles astuvad tuntud muusikud ja näitlejad, kel on jagada oma lugu sellest, kuidas õpiränne nende elu rikastanud on.

E-festival on kõigile tasuta, ent osalemiseks on vajalik end registreerida. Registreerimislink ilmub sündmuse lehele.

Viimati uuendatud: 31.03.2021
Vaata ka teisi uudiseid