Erasmuse taskuhääling

#9 Katariina Grib

Avaldatud 4.02.2021

Katariina Grib on arhiterktuuritudeng, kes käis 2020. aastal Erasmusega Prantsusmaal. See aga ei olnud tavaline õpiränne, sest selle aja sisse jäi koroonapandeemia, lennuliikluse sulgemine, suured piirangud ja õppimise digitaliseerimine. Kuigi Katariina sõnul oli Eesti poolt tugi kenasti olemas, oli teadmatus siiski suur. Mis tunne on jääda võõras riigis kriisiolukorda? Kuidas möödus Katariina koroonaajal Prantsusmaal elamine? Kuula Spotifyst.

#8 Laura Kiviselg

Avaldatud 27.01.2021

Laura Kiviselg on noorsootöötaja ja agar Erasmuse noortevahetustel ja koolitustel käija. Erasmuse pisiku sai ta juba 7. klassis ja sealt läks lumepall veerema. Laura mälestused, siirad ja avatud mõtted haaravad kaasa tõeliselt põnevatesse seiklustesse. "Reisiseltskond on see, mis teeb iga projekti eriliseks." Seiklustest detailsemalt saab teada aga taskuhäälingust. Kuula Spotifyst.

#7 Airi Raamat

Avaldatud 29.12.2020

Airi Raamat on üks nendest endistest erasmuslastest, kes on oma mälestustepagasisse kogunud mitu Erasmuse kogemust. Kuidas tunda ära oma kirg? Miks minna praktikale välismaale? Milline näeb välja töö Itaalia sadamas? Või Soome sadamas? Millised on Airi eredaimaid mälestused? Mida tõi kohtumine jahtlaevaga Admiral Bellingshausen? Kuula Youtube'ist, Spotifyst või Apple Podcastist.

#6 Ljudmila Linnik

Avaldatud 19.11.2020

Ljudmila Linnik on õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetoolis. Suhtlusest väliskolleegidega teemal "kuidas paremini eemaldada nekrootilist kude" või "millist plaastrit eelistada haavandite jaoks" sai äkitselt koostöö Erasmus+ strateegilise koostöö projektis, mis jäigi Eesti koordineerida. Ljudmila räägib saates ausalt, mida sellise projekti juhtimine või partnerina osalemine kaasa toob, millele kohe alguses tähelepanu pöörata või millised viperused võivad ette tulla, sest projekti juhtimine pole ainult suur-suur vastutus, vaid ka võimalus ja uus kogemus. Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

#5 Ottavio Cambieri 

Avaldatud 5.11.2020

Ottavio tuli Tallinna Ülikooli õppima 2006. aastal, olles oma koduülikoolist üks esimesi, kes Eestisse õppima tuli. Siia tulles ei teadnud ta Eestist mitte midagi ja tal ei olnud ka ootusi ega eelarvamusi Eesti osas! Ta ootas lihtsalt võimalikult palju seikluseid ja põnevust! Mis olid tema esimesed muljed Eestist? Kuidas oli elada renoveerimata vanas ühiselamus? Mida arvas ta esimest korda sauna minnes? Mida arvas ta toonasest Eesti restoranikultuurist? Mida soovitab neile, kes mõtlevad Erasmusega Eestisse tulemisele? Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

#4 Kadi Varda

Avaldatud 29.10.2020

Kadi Varda on Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud ehitusinsener, kes tänasel päeval töötab objektijuhina. Inseneride puhul ei ole õpirändamine nii tavaline kui teistes valdkondades ning meie taskuhäälingus arutleb Kadi ka selle üle, miks see nõnda võib olla ning julgustab kõiki, sealhulgas insenere, õpirändesse minema. Lisaks kirjeldab ta, miks soovis minna välismaale tehnikaülikooli, kuidas tema kursusel ei õppinud ühtegi sakslast, kuid õnneks kommuunikorteris elamine andis talle hoopis teistsuguse pilgu saksa kultuurile ja sakslastele. Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

#3 Juta Laane ja Pavel Alonov

Avaldatud 22.10.2020

Kõrveküla Põhikoolis Erasmus+ projekte vedav Juta Laane võitis äsja 2020. aasta õpirände edendaja tiitli ja Tallinna Pae Gümnaasiumi projektijuht Pavel Alonov tuli sellel konkursil laureaadiks. Vestlusringis kohtuvad kaks pikaajalist projektijuhti ja rahvusvahelise koostöö edasiviijat, kes teevad oma tööd südame ja suure entusiasmiga – üks väikesest maakoolist ja teine suurest linnakoolist.

#3 osa Erasmuse taskuhäälingust kuuled lustakaid lugusid Eesti õpilaste juhtumistest maailmas, aga ka välismaalaste kogemusest siin. Muidugi ei jää arutamata, mida välismaalased ikkagi meist arvavad ning kuidas suhtusid prantsuse õpilased Aegna saarele ehitatud kilesauna!? Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

#2 Liina Virumäe

Avaldatud 17.10.2020

Liina Virumäe võitis äsja aasta õpirändur 2020 tiitli. Liina on omandanud Tartu Ülikooli bakalaureusekraadi turunduses ning lõpetanud magistriõpingud ettevõtluse ja tehnoloogiajuhtimise erialal. Tartu Kutsehariduskeskuses omandas Liina kahte eriala korraga: tisleriõpingute kõrvale mahtus CNC puidupingioperaatoriks õppimine ning hetkel valmistub ta juba järgmiseks, pehme mööbli restaureerimise kursuseks.

Meie saates pajatab Liina oma küllaltki ekstreemseste juhtumistega välispraktikatest Islandile ja Sloveeniasse ning muid põnevaid reisiseiku. Mida tähendab “Ah kurat” islandi keeles? Miks Liina Kuubal 7 tunniks vangi pandi? – Saa teada meie taskuhäälingust! Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

#1 Jaanika Siiroja

Avaldatud 15.10.2020

Jaanika Siiroja lõpetas 2014. aastal magistriõpingud, tal oli hea töö ning tore kodu, kuid ühel hetkel ta tundis, et see ei saa ju olla kõik ning midagi peab ikkagi veel olema. Erasmuse taskuhäälingust kuuled lähemalt, mida ta leidis ning kuidas see ta elu on muutnud. Kuula pikemalt Youtube'ist või Spotifyst.

Viimati uuendatud: 08.02.2021