Erasmuse blogi

VIDEO | Paide õpetajad käisid töövarjudeks Berliini koolis: projekt mõjus hästi kollektiivile ja koostegemisele

Avaldatud 19.11.2020

Ellen Rosimannus on Paide Hillar Hanssoo Põhikooli saksa ja inglise keele õpetaja, kelle kõrvaleriala on eripedagoogika. Sihtasutus Archimedes käis tutvustamas Erasmus+ programmi ning initsiatiivikad õpetajad soovisid välismaale õppima minna, et olukorda parandada. Õpetajad soovisid minna mõnda hästi korraldatud kaasava haridusega kooli töövarjudeks ja nii käidi Berliinis. Loe pikamalt ja vaata videot.

Insener Dresdenis: sakslaste ornung on kõigest stereotüüp

Avaldatud 17.11.2020

Kadi Varda on Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud ehitusinsener, kes käis Erasmusega Dresdenis tudeerimas. Erasmuse taskuhäälingus kirjeldab ta, miks soovis minna välismaale tehnikaülikooli, kuidas tema kursusel ei õppinud ühtegi sakslast, kuid õnneks kommuunikorteris elamine andis talle hoopis teistsuguse pilgu saksa kultuurile ja sakslastele. Loe pikemalt ja kuula taskuhäälingut.

VIDEO | Armastatud kontsertpianist Johan Randvere vahetusõpilasena Milanos: mõtlesin, et olen rikas noor inimene!

Avaldatud 13.11.2020

Johan Randvere on armastatud kontsertpianist, kes läks Erasmusega Milanosse, et kogeda suurlinna kontsertelu. Lisaks klaverile õppis Johan itaalia keelt ning elu selle kõige laiemas mõttes. Ta tõdeb, et sai tänu Erasmusele endale teise kodumaa, kus ootavad teda sõbrad, kellega ta siiani võimalikult tihti suurlinna kontsertelu naudib. Loe pikemalt ja vaata videot.

Annely kogemus: ma tegin vist kõik oma elu suuremad lollused Erasmuses ära

Avaldatud 8.11.2020

Annely Tank käis Erasmusega Lõuna-Ungaris Szegedi Ülikoolis õppimas 2012. aasta sügissemestril. Kuigi vahetussemester tähendas palju õppimist ning ta õppis ungari keele ära C1 tasemele, siis see tähendas ka palju seiklusi ja põnevaid kogemusi. Loe pikemalt.

Annely kogemus: kõige hullem, mida sa endaga teha saad, on endale ise piirid ümber seada ja neisse siis kapselduda

Avaldatud 5.11.2020

Annely Tank käis Erasmusega Lõuna-Ungaris Szegedi Ülikoolis õppimas 2012. aasta sügissemestril. Kuigi Erasmuse algusest on möödas juba kaheksa aastat, siis ta usub, et just tänu Erasmusele sai tema karjäär hoo sisse. Loe pikemalt.

Kokapraktikant Hollandis: kui keegi sind kogemata külmkambrisse lukustab, otsustad kohe mitte karjuma pista

Avaldatud 4.11.2020

Erasmus+ programmiga on kutseõppuritel võimalik sooritada praktika välismaal. Nii otsustas Tallinna Teeninduskooli koka eriala vilistlane Anu Ristissaar minna praktikale Hollandisse ja Tartu Kutsehariduskeskuse koka eriala vilistlane Kadri Kalle praktikale Hispaaniasse. Nende kogemuslood said nüüd kaante vahele kogumikus „Õpiränne Euroopasse ja tagasi: Erasmus+ praktikalugude parimad palad" ning nad käisid oma välispraktikatest rääkimas kogumiku esitlusel. Loe pikemalt.

Tuttava reaktsioon enne reisi: Leetu? Miks sa küll sinna lähed?

Avaldatud 28.10.2020

Signe Tera õppis Tallinna Ülikoolis alushariduse pedagoogiks ning tänasel päeval tegutseb ka samal erialal. Õpingute ajal leidis ta tee ka Erasmusega välismaale. Nagu sageli juhtub, siis välissemester bakalaureuse ajal Kreekas oli nii positiivne, et ta otsus magistrantuuris minna ka välispraktikale. Küll aga põhjustas sihtriik Leedu väga palju küsimusi. Loe pikemalt.

Kogemus õpetab: enne välisriiki kolimist tuleb kindlasti end koroonanõuetega kurssi viia

Avaldatud 22.10.2020

Mari Lemet on Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse moedisaini eriala tudeng, kes otsustas Erasmus+ programmiga minna välismaale õppima. Ta elab ning õpib Milanos ja jagab oma kogemusi metropolis. Koroonameetmed Itaalias on oluliselt rangemad, kuid ei midagi ületamatut. Mari pani kirja ka soovitused korteriotsinguteks välismaal ning esimesed olulised punktid, mida teha enne Itaaliasse kolimist. Loe pikemalt.

Ebameeldiv kogemus Milanos: kodu otsides ei tohi leppida esimese ettejuhtuvaga

Avaldatud 21.10.2020

Mari Lemet on Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse moedisaini eriala tudeng, kes otsustas Erasmus+ programmiga minna välismaale õppima. Ta alustas õpinguid ühes tuntuimas moepealinnas, Milanos. Oma töödest-tegemistest ja elust rohkete võimalustega metropolis kirjutab Mari ka Erasmuse blogisse. Alustuseks kirjeldab ta oma seiklusrohkeid esimesi päevi, kus tuli endale Milanosse kodu leida. Loe pikemalt.

Jaanika kogemus: ühel hetkel tundsin, et see ei saa ju olla kõik — midagi peab veel olema

Avaldatud 16.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Jaanika Siiroja lõpetas 2014. aastal magistriõpingud, tal oli hea töö ning tore kodu, kuid ühel hetkel ta tundis, et see ei saa ju olla kõik ning midagi peab ikkagi veel olema. Erasmuse taskuhäälingust kuuled lähemalt, mida ta leidis ning kuidas see ta elu on muutnud. Loe pikemalt.

 

Insener õpirändel: see ei ole ainult pidutsemine, vaid annab võimaluse omandada täiesti teistsuguseid teadmisi

Avaldatud 15.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Tormis Lilleväli oli Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledžis ehitiste projekteerimise ja arhitektuuri eriala üliõpilane kui otsustas minna Erasmus+ programmiga Hispaaniasse (Barcelona School of Industrial Engineering) õppima. Kuigi vahetusaastal käimine pikendas ta õpinguid aasta võrra, ütleb ta, et Erasmus+ kogemus on seda väärt. Loe pikemalt.

Evelina kogemus: õpirändamine tekitab meeldiva pinge, sest me ei esinda vaid iseennast

Avaldatud 14.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ programmide erinevatele võimalustele. Evelina Nõmme otsustas oma magistrantuuri viimasel aastal töölt ära tulla, et teha teoks iseendale antud lubadus minna enne lõpetamist õpirändesse. Nii leidis ta end Brüsseli Vrije Ülikoolis. Loe pikemalt.

Evelina kogemus: kui lähed õpirändele avatud meeltega, siis edasi avaneb lõputult võimalusi

Avaldatud 13.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Erasmuse vilistlane Evelina Nõmme käis oma esimeses Erasmuse noortevahetuses juba kooliajal ning ülikoolis õppimist alustades oli ta kindel, et läheb vähemalt üheks semestriks ka välismaale. Nõnda läks ta ajakirjanduse- ja kommunikatsiooni eriala kolmandal aastal õppima Artevelde Rakenduskõrgkooli Gentis. Loe pikemalt.

Philipi kogemus noortevahetuse korraldamisega: iga päev oli uus lugu, millest võiks eraldi raamatu kirjutada

Avaldatud 12.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Philip Kaat on käinud mitmes filmiteemalises noortevahetuses Saksamaal ja Türgis. Ühel hetkel ta tundis, et on Erasmusest nii palju saanud, et tahab midagi ka vastu anda. See tunne viis ta projekti kirjutamiseni ning sel suvel viis ta Eestis läbi oma esimese noortevahetuse. Loe pikemalt.

Õpiränne on nii palju enamat kui vaid reisimine: näed oma nõrkusi ja tugevusi — kohtud iseendaga

Avaldatud 11.10.2020

15.–17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Jelena Lohmatova on täiskasvanute koolitaja ning juhib täiskasvanute õppekeskust Vestifex ja mitteformaalse õppe keskust VitaTiim. Ta on aastaid kirjutanud Erasmus+ projekte ning tal on ka endal olnud võimalus osaleda erinevates projektides üle Euroopa. Loe pikemalt.

Praktikant Toulouse'is: teadmatust oli palju, aga ma teadsin, et asi on seda väärt!

Avaldatud 8.10.2020

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudeng Liina Ilves otsustas anesteesiaõe praktika sooritada Prantsusmaal Toulouse'is. Tegu ei ole tema esimese Erasmus+ praktikaga, kuid võrreldes möödunud aasta kogemusega elame hoopis teistsuguses maailmas. Õenduseriala praktikandil on nii mõndagi, mida jagada. Loe pikemalt.

Pöidlad pihus: loodame, et koroonaaeg saab varsti läbi ning saab reisida sõprade juurde ning koos käest kinni tantsida

Avaldatud 6.10.2020

Pool aastat tagasi keerasid riigid koroonapandeemiast tingituna oma piirid kinni ning välismaal olnud õpirändurid pidid kiiresti otsustama, kas jääda või tulla koju. Oli nii üht- kui teistpidi otsustajaid ning neid lugusid oleme jaganud näiteks siinsamas Tudengiblogis. Kui kihk õpirännata on suur, siis millised variante Erasmus+ selleks hetkel pakub? Loe pikemalt.

Õpetajate päeva eri | Õpirände programm ei ole liiga keeruline, aga see on suur võimalus nii noortele kui ka õpetajatele

Avaldatud 5.10.2020

15. -17. oktoobril tähistatakse #ErasmusDays 2020, mille eesmärk on juhtida tähelepanu Erasmus+ erinevatele võimalustele. Jelena Lohmatova on täiskasvanute koolitaja ning juhib täiskasvanute õppe keskust Vestifex ja mitteformaalse õppe keskust VitaTiim. Ta on aastaid kirjutanud Erasmus+ projekte ning julgustab kõigil õpetajatel oma koolis sama tegema. Loe pikemalt.

Viimati uuendatud: 23.11.2020