On aeg hakata mõtlema uutele Nordplusi projektidele

Sügis on aeg, mil tasub hakata mõtlema juba uutele Nordplus programmi projektidele. 2020. aasta taotlusvoor kuulutatakse välja oktoobri lõpus või hiljemalt novembri alguses.

Meelde tasub jätta (ja oma kalendris reserveerida) 6. november - selleks päevaks on planeeritud infoüritus jagamaks, mida uus taotlusvoor endaga kaasa toob, millised on taotlemistingimused ja –tähtajad.

Jälgi täpsema info saamiseks meie kodulehe uudiseid ja kindlasti liitu hariduskoostöö uudiskirja saajatega.

Juba 1. oktoobril 2019 on Nordplus programmi uue taotlusvooru ettevalmistavate lähetuste tähtaeg. Ettevalmistava lähetuse peamine eesmärk kohtumine partneritega, et esitada edukas taotlus enne programmi järgmist tähtaega (1. veebruar 2020). Lähetuse kestus on kuni 5 päeva koos reisiajaga. Ettevalmistavat lähetust on võimalik taotleda Nordplus Junior, Adult ja keeleprogrammi raames. Taotlusi saab esitada online keskkonnas Espresso. Tutvu ka ettevalmistavate lähetuste ametliku taotluskutsega.

Tulemused

Möödunud aasta taotlusvoor oli Nordplus programmile väga edukas: kõikidest programmiriikidest esitati kokku 503 taotlust ja toetuse sai neist 374. Eesti asutused esitasid 37 projektitaotlust ja rahastuse sai neist 24.

Enim taotlusi esitati juunior- ja kõrgharidusprogrammile: vastavalt 13 ja 12. Neis allprogrammides oli Eesti projektide edukusprotsent ka kõige kõrgem: 77% ja 75% ehk 10 ja 9 rahastatud projekti. Horisontaalprogrammi saak oli tavapärane: 7 taotlust, millest rahastuse sai 3. Positiivselt üllatas osalemine keeleprogrammis: kahest Eesti taotlusest said mõlemad rahastuse. Seevastu täiskasvanuhariduse programmile esitatud 3 taotlust jäid seekord rahastuseta.

Hea tulemus on 130 Eesti partnerasutust teiste riikide projektides.

Rahastatud projektidega on võimalik tutvuda Nordplus programmi kodulehel asuvas projektide andmebaasis.

Viimati uuendatud: 23.09.2019
Vaata ka teisi uudiseid