7 põhjust kasutada Erasmus+ programmi võimalusi

Erasmus+ pakub lõputult võimalusi õppida, praktiseerida, töövarjutada või osaleda projektides nii Eestis kui välismaal. Sageli arvatakse ekslikult, et Erasmus+ programm on mõeldud vaid tudengitele, kuid tegelikkuses pakub programm võimalusi väga erinevatele sihtrühmadele. Siinkohal saab tutvuda seitsme põhjuse ja näitega, miks kasutada Erasmus+ programmi.

1. Võrgustik kogu eluks

Terve maailm on Erasmus+. Erasmusega leiab sõbrad ja võimaluse kasvatada piiritu ülemaailmne sotsiaalne võrgustik, milles on nii erinevad rahvused kui erialad. See tähendab nii noortevahetuses leitud mõttekaaslasi, ülikooli kursusekaaslasi, töövarjutamisest saadud kontakte kui strateegilise koostööga arendatud partnerlust. Erasmuse sõprus ei lõppe ühe õpirände või projektiga, vaid kasvab ajas ning distantsiga.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud-lektor Ljudmila Linnik jagab Erasmuse taskuhäälingus oma kogemust, kuidas Erasmus+ võrgustik on teda toetanud. Kuula Spotifyst või Youtube’ist.

2. Isikliku arengu kiirendi

Erasmus+ kogemused annavad arengutõuke, mis laiendavad võimalusi tööturul. Tegu on kordumatu õppimiskogemusega, mis avardab maailma uute teadmiste ning kogemustega. See on võimalus lõhkuda ka need piirid, mille oleme ise endale seadnud. Suur osa Eesti ihaldusväärseimatest tööandjatest on rahvusvahelised ettevõtted, kus rahvusvaheline kogemus tuleb kandideerimisel kindlasti kasuks.

Annely Tank töötab EAS-is Work in Estonia projekti asejuhina ning ta jagas Erasmuse blogis, mida Erasmus+ kogemus on andnud talle nii karjäärialaselt kui isiklikus arengus. Loe blogipostitusi SIIT ja SIIT.

3. Oskuseid, millest ei julge unistadagi

Erasmus+ projektid pakuvad piiritult uusi oskuseid ning teadmisi. Kõikides projektides on eesmärgistatud oskused, kuid lisanduvad nii parem keele- ja koostööoskus kui teadmised uutest kultuuridest ning ajaloost. Samuti on erasmuslased muutustele avatumad ning säilenõtkemad.

Philip Kaat on osalenud nii noortevahetuses kui kirjutanud ise projekti – Erasmuse videos räägib ta, miks ta seda teeb.

4. Võrdne ligipääs kvaliteetsele haridusele

Erasmus+ annab ligipääsu kvaliteetseimale haridusele üle maailma sõltumata õppija majanduslikust taustast. Konkurentsivõimeline haridus ja unikaalsed kogemused tagavad eripära tööturul! Kõigil on võrdne ligipääs teadmistele, oskustele ja kogemustele.

Ehitusinsener Kadi Varda jagab Erasmuse taskuhäälingus, kuidas ta valis Dresdeni oma sihtpunktis tänu sealsele ülikoolile, mis pakub väga kvaliteetset haridust ja mille uurimistööde ja -valdkondadega ta hästi kursis oli.

5. Kohaliku elu arendamine ja ühiselt loodud hoolivam keskkond

Erasmus+ pakub võimalusi mõjutada ja mitmekesistada kohalikke protsesse. Programm reageerib ühiskondlikele väljakutsetele nii hariduse, noorsootöö, keskkonna kui näiteks inimõiguste valdkondades ning pakub võimalusi tulla ja aidata kohtades, kus nähakse probleemi.

Tunnustatud Erasmus+ projektijuht Jelena Lohmatova jagab videos ja blogis, kuidas Erasmus+ projektid toetavad ka kogukonna arengut.

6. Erasmus+ kui kvaliteedimärk

Erasmuse kogemused toovad kvalitatiivseid positiivseid muutusi. Programmist on saanud kvaliteedimärk, mis näitab asutuse uuenduslikkust ja avatust. Edukate Erasmuse projektide läbiviimine viitab nii õppeasutuste kui näiteks noortekeskuste kõrgele tasemele.

Paide Hillar Hanssoo Põhikooli õpetaja jagas Erasmuse videos kogemust, kuidas Erasmus+ programmiga Saksamaal töövarjuks käimine tõi kvalitatiivseid positiivseid muutusi nii kollektiivina kui koolile.

7. Kõik on kaasas

Erasmus+ programm aitab luua võimalusi vähemate võimalustega ja puuetega Eesti noorte osaluseks ühiskondlikuks eluks ning soodustab erineva tausta ning kogemustega noorte osalemist projektides.

Erivajadustega õpilased jagasid Erasmuse blogis oma kogemust noortevahetusest Kreekasse.

 

Erasmus+ on Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm, millega avanevad  võimalused noortele, kutseõppuritele, üliõpilastele, õpetajatele, õppejõududele, täiskasvanukoolitajatele ja teistele haridustöötajatele,  vabatahtlikele ja teistelegi. Erasmus+ ei piirdu  ainult Euroopaga – mitmed tegevused on avatud kogu maailma õpihimulistele inimestele.

Viimati uuendatud: 10.12.2020
Vaata ka teisi uudiseid